Yeşil enerji sektörü YTÜ'de tartışılacak

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin 100. yılında 101 proje kapsamında öğrenci derneğince düzenlenen Yeşil Enerji Zirvesi, sektör temsilcileriyle öğrenci ve akademisyenleri bir araya getirecek.

12.12.2010 - 12:42

Yeşil enerji sektörü YTÜ'de tartışılacak

Sektörel Gelişim Sempozyumları dizisinin yeni ayağında 'yeşil enerji sektörü' konu edilecek. Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE öğrenci kulübünün 28-29 Aralık 2010 tarihlerinde YTÜ Oditoryumu'nda gerçkleştirilecek etkinliğe çok sayıda sanayi kuruluşu katılıyor.

Son dönemde tüm dünya tarafından yoğun bir şekilde tartışılan enerji üretimi, enerji verimliliği ve alternatif enerji gibi konularını inceleneceği sempozyumla, sektörü öğrenci ve akademisyenlere tanıtmak, sektörün gelişimine katkı sağlamak, sektör sorunlarına çözüm üretebilmek, öğrenci, akademisyen ve sektor çalışanlarını bir araya getirmek amaçlanıyor.

Her sene farklı bir sektörün ağırlandığı etkinlikte ilgili sektörün öncü firmalarıyla öğrenciler arasındaki paylaşım sağlanıyor. Bu yılki yeşil enerji zirvesine sponsor olan firmalar arasında Siemens, Anel Enerji, Undio Ichet, Aygaz, Arçelik, Renault yer alıyor. Ayrıca Zorlu Enerji, Tüpraş, Gensed'den de katılımcılar olacak.

CERN Araştırma Merkezi'nde görevli Bilge Demirköz ile Yahşi Cazibe isimli dizinin ekibi destek veren diğer isimler arasında.

YTÜ-IEEE Kulübü, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin çabaları ile Elektrik-Elektronik Fakültesi öğretim görevlilerinin desteğiyle 8 Mayıs 2001 tarihinde kuruldu. Dernek, kar amacı gütmeyen, dünyanın en büyük mesleki, teknik organizasyonu olan IEEE'nin (Institute of Electrical and Electronics Engineering) (Institute for Engineers and Everybody Else) 1150 öğrenci kolu arasına katıldı.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi www.dunyayiyesilgor.org adresinden alınabilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...