Yunus Efe 6'ncı kattan otomobilin üzerine düştü (Otizimli kuzen attı iddiası)

İstanbul'da 2,5 yaşındaki Yunus Efe, 6. kattan bir otomobilin üzerine düştü. Yunus Efe'nin otizimli kuzeni tarafından aşağı atıldığı iddia ediliyor.

İHA - DHA 29.07.2019 - 15:55

Yunus Efe 6'ncı kattan otomobilin üzerine düştü (Otizimli kuzen attı iddiası)

İstanbul Esenler'de  17 yaşındaki otizmli kuzeni tarafından 6. kattan aşağıya atıldığı iddia edilen yaşındaki Yunus Efe Özay, park halindeki otomobilin üzerine düştü.

Olay Esenler Menderes Mahallesi 358. Sokak'ta geçtiğimiz cumartesi günü meydana geldi. İddialara göre annesi ile birlikte Menderes Mahallesi'ndeki teyzesinin yanına misafirliğe gelen Yunus Efe Özay, annesi ve teyzesi ile çatı katında oturduğu sırada 17 yaşındaki otizmli kuzeni tarafından bir anda 6. kattan aşağıya atıldı.

Küçük çocuk, herkesin şaşkın bakışları altında sokak üzerinde park halinde bulunan bir otomobilin üzerine düştü. Yakınları tarafından Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan bebek, hemen tedavi altına alındı.

Yunus Efe'nin hastanedeki yaşam mücadelesi sürüyor. Doktorların hayatta tutmak için yoğun mücadele verdikleri çocuğun, solunum cihazına bağlı tutulduğu bildirildi.

"PATLAMA SESİ GİBİ BİR SES GELDİ"

Yunus Efe Özay'ı hastaneye yetiştiren Bedirhan Çolak, "Mahallenin köşesinde oturuyorduk. Bir anda yüksek  gürültü sesi geldi. Bağırma sesleri olunca aşağıya doğru koştuk. Teras kattan aşağıya, engelli kuzeni atmış. Çocuk arabanın üzerindeydi. Çocuğu öyle görünce hemen arabamın başına koştum. Hemen hastaneye yetiştirelim dedim. Arabayı getirdim. O sırada ailesi aşağıya indi. Annesini arka koltuğa bindirdik. Bebeği kucağına verdik. Hızlı bir şekilde Bağcılar Devlet Hastanesi'ne yetiştirdik" dedi.

Bedirhan Çolak'a olay anında yardım eden Enes Ercan ise,"Patlama sesi gibi bir ses geldi. Hemen baktık. Çocuk arabanın tavanındaydı. Bedirhan  arabayı getirdi. Şu an durumu iyiye gidiyormuş. Tek temennimiz onun iyileşmesi" diye konuştu.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...