Zeybek: Öpücük gönderenler bize oy verirse...

DP lideri Namık Kemal Zeybek, AK Parti’ye verilen oyların ziyan olacağını söyledi. Partisine yoğun ilgi olduğunu belirten Zeybek “El sallayan, alkış tutan, öpücük gönderenler oy verirse yüzde 80'i aşıyoruz” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.06.2011 - 14:37

Partisinin seçim otobüsü ''Kırat'' ile İstanbul 2. bölgede atacağı seçim turu ve Bizim Radyo'da katılacağı ''Basında bugün'' programına konuk olmak için Ankara'dan İstanbul'a gelen DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Atatürk Havalimanı'nda partililer tarafından karşılandı.

Zeybek, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, emek yoğun bir seçim çalışması yürüttüklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Vatan görevi yaptığımıza inanıyorum. Yapay gündemlerle meşgul değiliz. Kimseye de hakaret etmiyoruz. Ağzımızdan bir kelime çıktı, onu hakaret zannettiler. O da bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Ben 'angus'un ne ifade ettiğini iyi anlatabilmek için, buna yakın bir kelime olan 'angut'a dikkat etmek lazım dedim. 'Angut', avcısının üzerine doğru uçan bir kuştur, dolayısıyla sayın Recep Tayyip Erdoğan da kendisini avlayacak olanların üzerine doğru uçuyor. En son avlanan Kaddafi'nin Libyası gibi bir rejim kurmak istiyor. Atatürk Türkiyesi, Cumhuriyet tasfiye ediliyor, yerine cemahiriye kuruluyor. 'Suharto'nun, Saddam'ın, Mübarek'in ve en son Kaddafi'nin başına gelen senin de başına gelir' dedik. Onun için 'Angut kuşu gibi avcılarına doğru uçma' dedik. 'Angut' kelimesi hiçbir hakaret içermez. Bu sevimli kuşa benzettiğim için benden 100 bin lira tazminat istediği yetmiyormuş gibi bir de Sayın Başbakan savcılığa ihbar etti, 2 yıla kadar hapsimi istiyor. Ne güzel demokrasi değil mi? Bir kelime için 100 bin lira ve 2 yıla kadar hapis. Kendisi 'Şiir okudum da beni hapse attılar' diye yıllardan beri doğru olmayan sözler söyleyerek halkın sempatisini kazanmaya çalışan bir insan. Bir benzetmeden ötürü benim hapse atılmamı ve 100 bin lira istiyor. Savcıya ifademi verdim. Savcıya bu kelimeyi hangi manada kullandığımı söyledim.''

Zeybek, 'nin yapay gündemlerle meşgul edilmeye çalışıldığını savunarak, '''nin esas meselesi şu; Türkiye Cumhuriyeti tasfiye ediliyor, orta direk yok ediliyor ve Türkiye global kapitalist şirketlere teslim ediliyor, peşkeş çekiliyor. Adalarımız Yunanlılara peşkeş çekiliyor. Ne yazık ki milli meseleler konusunda son derece duyarsız bir iktidar var. Bu iktidar böyle devam ederse seçimden sonra Türkiye'yi çok sıkıntılı günler bekliyor. Cumhuriyet tarihimiz boyunca görülmemiş işler olacağını ilan ve ihbar ediyorum'' dedi.

Namık Kemal Zeybek, seçimden beklentilerinin ne olduğu yönündeki bir soru üzerine, şunları kaydetti:

''Biz Demokrat Parti çizgisinden gelen bir hareket olarak Menderes'in, Bayar'ın Demokrat Partisinin hükmi şahsiyeti bizim içimizde. Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisi hukuki olarak bizim içimizde. Bir de Bağımsız Türkiye Partisi ile bir ittifak kurduk. Bütün bunlardan sonra bizim az rakamlar konuşmamız doğru değildir. Hedefimizi söylüyorum, ne olacağını göreceğiz. Hedefimiz geçmiş iktidarlarımızın yaptığı gibi yüzde 50'yi aşarak, geçmiş iktidarlarımızın yaptığından daha ileri, daha önemli işler yapmak. Büyük bir sessiz çoğunluk görüyoruz. Halkın bize büyük ilgisi var. El sallayanlar, bize alkış tutanlar, öpücük gönderenler oy verirse biz yüzde 80'i aşıyoruz. Ama bunun oy olmadığını da biliyorum, hayal falan da kurmuyorum. İlgi çok büyük, biz bekleniyoruz onu görüyorum. Şunu söylüyorum; oylarınızı ziyan etmeyin, oylarınızla ülkeyi ziyan etmeyin. Eğer yine propagandaya kapılıp AKP'ye oy verecek olursanız Türkiye'yi ziyan etmiş olacaksınız. Türkiye'yi ziyan etmemek için doğrusu Demokrat Parti'dir. Eninde sonunda bu sözümüz yerini bulacak.''

Sayfa Yükleniyor...