‘8.6’lık depremde yaralanan Türk yok'

Türkiye’nin Jakarta Büyükelçiliği’nin 2. Katibi Fırat Sırma, Endonezya’daki 8.6 büyüklüğündeki depremde ilk bilgilere göre yaralanan ya da ölen Türk vatandaşınının bulunmadığını söyledi.

11.04.2012 - 13:06

‘8.6’lık depremde yaralanan Türk yok'

Türkiye’nin Jakarta Büyükelçiliği’nde 2. Katip olarak görev yapan Fırat Sırma, Bande Ace açıklarında meydana gelen 8.6 büyüklüğündeki depremle ilgili NTV’ye açıklamalarda bulundu.

Fırat Sırma, şunları söyledi:

“Aslında biz Jakarta’da depremi hissetmedik. Ancak Ace’deki vatandaşlarımız hissetmişler. Yaralanan veya hayatını kaybeden vatandaşımız bulunmuyor.

Hemen tsunami alarmı verildi. Ancak şu ana kadar yıkılan bir bina haberi almadık. Vatandaşların yüksek yerlere kaçtığını öğrendik.

Endonezya’nın kuzeydoğusunda Maluku bölgesinde bir depremin daha gerçekleştiğini öğrendik. Orada iki Türk okulu bulunuyor. Vatandaşlarımızla temasa geçtik, bir sıkıntı yaşanmadı.

Ulaşım konusunda bize bir sıkıntı bildirilmedi. Hava ulaşımının normal devam edebileceğini düşünüyoruz, deniz ulaşımı normalde de çok yaygın değildi. Şu anda vatandaşlarımız açısında bir sıkıntı görünmüyor.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...