Alman kadın suç ortağı Türk mahkumu kaçırdı

Almanya'nın Kleve kentinde 22 yaşında bir kadın 6.5 yıl hapse mahkûm olan eski suç ortağını silah zoruyla görevlilerin elinden kaçırdı. Çalıntı bir otomobille kayıplara karışan zanlıları Alman ve Hollanda polisi her yerde arıyor.

ntv.com.tr 22.05.2015 - 12:05

Alman kadın suç ortağı Türk mahkumu kaçırdı

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Kleve kentinde Alman kadın Nadja Lohje, Türk suç ortağı Sırat Ateş'i kaçırdı. Film gibi bir operasyonla Türk mahkumu kaçıran Nadja Lohje ve Sırat Ateş firar ettiler.  

Silahlı gasp suçundan bir süre önce 6.5 yıl hapse mahkûm olan 27 yaşındaki Sırat Ateş, madde bağımlılığı tedavisi için bulunduğu psikiyatri kliniğinden doktora sevk edildi.

Alman medyasında yer alan haberde, Türk mahkumun Bedburg-Hau psikiyatri kliniğinden Hollanda sınırındaki Kleve kentine getirildi.

Mahkûmun getirildiği doktorun muayenehanesi önünde silahlı müdahale meydana geldi. Sırat Ateş'in eski suç ortağı olduğu ileri sürülen 22 yaşındaki Nadia Lohja, üç görevliyi silah tehdidiyle etkisiz hale getirdi.

Alman kadın Nadia Lohja, suç ortağı 27 yaşındaki Sırat Ateş'i üç görevliyi silah zoruyla etkisiz hale getirerek, kaçırdı. 
Alman kadın Nadia Lohja, suç ortağı 27 yaşındaki Sırat Ateş'i üç görevliyi silah zoruyla etkisiz hale getirerek, kaçırdı. 

İkili buradan çalıntı olduğu belirtilen bir araçla kaçmayı başardı. Aracın kaza yapması üzerine ikili yollarına yaya olarak devam etti.

Almanya ve Hollanda polisi Kleve ve çevresinde operasyon başlattı. Yüzlerce polisin ve helikopterlerin katıldığı arama çalışmalarında gelen ihbarlar değerlendirilerek çok sayıda eve baskın düzenlendi. Polis henüz ikilinin izine rastlanamadığını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...