Arrigoni’nin katilleri tespit edildi

Hamas polisi, geçen hafta El Kaide ile bağlantılı bir grup tarafından öldürülen İtalyan barış eylemcisi Arrigoni’nin katil zanlılarının fotoğraflarını yayınladı.

Arrigoni’nin katilleri tespit edildi

Gazze’de yaşayan İtalyan barış gönüllüsü Vittorio Arrigoni geçen Perşembe günü kaçırıldığı ortaya çıkmış, eylemciyi kaçıran El kaide ile bağlantılı Selefi grup, serbest bırakılması için 30 saat süre tanıyarak, bu süre içinde tutuklu bulunan lider ve üyelerinin serbest bırakılmasını istemişti. Ancak videonun yayımlanmasından çok kısa süre sonra Arrigoni'nin cesedi Cebaliye'de bir evde bulunmuştu.

Hamas polisi, İtalyan barış gönüllüsü Arrigoni'yi öldürdüklerinden şüphelenilen 4 kişinin isim ve fotoğraflarını yayımladı. Hamas polisi, bu kişilerin "kaçak" olduğunu ve saklandığını belirtti.

Basına verilen bilgiye göre, şüphelilerin isimleri şöyle:

Takma adı Muhammed Hasan olan Ürdünlü Abdülrahman Muhammed El Brizad, Hamas polisinde görev yapan Mahmud Muhammed El Salfiti, Bilal El Ömeri ile Muhammed El Brizad. Bu isimlerden en tehlikelisinin Bilal El Ömeri olduğu belirtiliyor.

Hamas polisi, aranan bu kişilerin herhangi bir grupla ilintili olup olmadıkları konusunda bilgi vermedi. Bu kişilerin nasıl belirlendiği, İtalyan aktivistin kaçırılmasından mı yoksa öldürülmesinden mi sorumlu oldukları konusunda da ayrıntı verilmedi.

Daha önce tutuklanan iki kişinin ise olayla doğrudan ilgisinin bulunmadığı belirtildi.

CENAZE İTALYA’YA GİTTİ
Öte yandan, dün gece Refah'tan Gazze'ye giriş yaptıkları belirlenen Arrigoni'nin anne ve babası, bugün oğullarının cenazesini alarak Gazze'den ayrıldı. Arrigoni ailesine, Refah'a kadar Hamas yetkilileri, Gazze'deki insan hakları örgütleri ile Filistin dayanışma grupları temsilcileri ile Kudüs'teki İtalyan Konsolosluğundan bir yetkili de eşlik etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...