Fransa'nın Paris Başsavcısı detayları anlattı

Paris Başsavcısı Molins, "Gizliliğin korunması için daha fazla bir bilgi veremeyeceğim. Bilgileri sizlerle paylaşmam çok tehlikeli olur" dedi.

NTV Haber 07.01.2015 - 20:48

Fransa'nın Paris Başsavcısı detayları anlattı

Paris Başsavcısı Francois Molins, saldırı hakkında açıklama yaptı.

Savcı Molins, bilgileri henüz paylaşmanın tehlikleri olacağını belirterek şunları ifade etti:

"Görgü tanıklarına göre Allahu Ekber şeklinde bağırışlar duyulmuş ve Hz. Muhammed’in intikamı alındı gibi bağırılmış. Sonra arabayla bölgeden uzaklaşmışlar.

Kaçarken bir polis memuruyla karşılaşıyorlar ve vuruyorlar. Bu polis memuru vardiya halinde bir polis memuru. Kaçarken de yolda üçüncü bir polis memurunu daha vuruyorlar. 

3 görgü tanığına göre, şunu anlyoruz iki saldırgan var, bir şoför var. Çalıntı bir araç kullanmışlar. Araç çalınırken asıl sahibi zarar görmüş. Bir başka çalıntı araç daha kullanılmış ve üçüncü bir araç daha söz konusu.

Birçok koldan soruşturma yürütülüyor. Gizliliğin korunması için daha fazla bir bilgi veremeyeceğim. Bilgileri sizlerle paylaşmam çok tehlikeli olur.

Her tanığın sizlere sağladığımız numaralardan bizlere ulaşıp bildiklerini bizle paylaşmasını talep ediyoruz. 11 yaralı söz konusu, 4’ü ağır şekilde yaralı, 12 kişi de hayatını kaybetti."

Sayfa Yükleniyor...