BM Genel Sekreteri Ban Türkiye'ye geliyor

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların kamplarını ziyaret etmek için 7-8 Aralık'ta Türkiye'ye geliyor.

27.11.2012 - 11:34

BM Genel Sekreteri Ban Türkiye'ye geliyor

Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların kamplarını ziyaret edecek BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun daha sonra ise Ankara'da temaslarda bulunacak.

Türkiye'ye 7-8 Aralık tarihlerinde gelecek olan BM Genel Sekreteri Ban ilk önce Türkiye-Suriye sınırına giderek, Suriyeli sığınmacıların kamplarını inceleyecek. Ban'ın 8 Aralık'ta Ankara'da temaslarda bulunması bekleniyor.

BM Genel Sekreteri Ban'ın Ankara'daki programı henüz belli değil. Ancak Ban'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüşeceği belirtiliyor.

ABD HEYETİ TÜRKİYE SINIRINDA
ABD Uluslararası Kalkınma Yardımları Ajansı (USAID) Başkanı Rajiv Shah ve ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone de, bugün Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların kamplarında incelemelerde bulunacak.

Kampları ziyaretinden önce Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Türkiye'ye sığınan Suriyelilere verilen hizmetlerle ilgili Shah ve Ricciardone'ye bilgi verdi.

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, ''Öncüpınar Sınır Kapısı'nın karşısında Suriye'nin Esseleme Sınır Kapısı bulunuyor. Karşı tarafta her gün büyük bir bombardıman ve çatışma yaşanıyor. Baktığımızda Suriye rejiminin kendi halkına, özellikle sivil halka büyük bir şiddet uyguladığını görüyoruz, yaşıyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...