Philadelphia'daki Boeing fabrikasına yapılan baskında tutuklananların biri hariç hepsinin Boeing şirketinin çalışanı olduğu bildirildi. Kırk ve ellili yaşlarda kadın ve erkeklerden oluştuğu bildirilen zanlılar, yalnızca reçeteyle satılan uyuşturucuları kullanmak ve satmakla suçlanıyorlar.

DÖRT YIL SÜREN OPERASYON
Şirket içindeki uyuşturucu çetesinin varlığından diğer çalışanlar tarafından haberdar edilen Boeing yönetiminin, Federal Soruşturma Bürosu FBI'dan yardım istediği ve bunun üzerine FBI'ın dört yıl süresince Boeing fabrikasında gizli incelemeler yürüttüğü açıklandı.

Sonuçta otuz yedi Boeing çalışanının, reçeteyle satılan ağrı kesici ve depresyon önleyici uyuşturucularla ilgili yasa dışı faaliyetleri tespit edildi.

Soruşturmayı yürüten savcı Zane David Memeger, gözaltına alınanlardan yirmi üçünün söz konusu ilaçların satışıyla, on dördünün de uyuşturucu bulundurmakla itham edildiklerini belirtti.

Savcı Memeger, orduya hava araçları üretmek gibi hassas bir sorumluluğa sahip Boeing şirketindeki soruşturmanın, bu nedenle yalnızca satıcıları değil, kullanıcıları da hedef aldığının altını çizdi.