Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin'le Suriye'yi görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. İki liderin Suriye konusunu görüştüğü belirtildi.

Haberler - ntv.com.tr 09.02.2017 - 17:34 | Son Güncelleme : 09.02.2017 - 18:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin'le Suriye'yi görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in telefon görüşmesinde Suriye'de askeri işbirliğini artırma konusunu ele aldığı belirtildi.

Kremlin'den yapılan açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in Suriye'de DAEŞ'e karşı askeri işbirliğini artırma konusunda mutabık kaldıkları ifade edildi.

PUTİN'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A BAŞSAĞLIĞI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, El Bab'da Türk askerlerinin şehit olması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a başsağlığı diledi.

ASTANA VE CENEVRE SÜREÇLERİ DESTEKLENECEK

Rusya, Türkiye ve İran'ın arabuluculuğunda Astana'da yapılan Suriye barış görüşmelerini de konuşan iki lider, Astana ve Cenevre süreçlerinin teşvik edilmesi için aktif işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

MARTTA RUSYA'DA BULUŞACAKLAR

Rus medyasına göre, Erdoğan ve Putin'in önümüzdeki mart ayında Rusya'da bir araya gelmeyi kararlaştırdıkları da iddia edildi. 

Mart ayında Türkiye ile Rusya arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği
Konseyi toplantısının yapılması planlanıyor.

POMPEO GÖRÜŞMESİ ÖNCESİ PUTİN'LE GÖRÜŞME 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CIA Başkanı Mike Pompeo ile görüşmeden önce Rusya Devlet Başkanı Putin'le telefonda görüştüğü belirtiliyor.

Sayfa Yükleniyor...