Hindistan sınırına yakın Nepal'in Dang bölgesinde yaşayan 72 yaşındaki Chandra Bahadır Dangi'nin boyu sadece 56 santimetre. Medeniyete uzak bir bölgede yaşayan Bahadır Dangi, dünyanın en kısa boylu insanı olmanın kendisine bir avantaj sağlayacağını şimdiye kadar bilmiyordu. Köyünde düğünlerde ve dini bayramlarda halkı eğlendiren Dangi, Guinness Rekorlar Kitabı vasıtasıyla dünyayı fethetmeye hazırlanıyor.

İlişkili Haberler


'UMARIM HER ŞEY GÜZEL OLACAK'
Hayatında ilk defa dün uçağa binerek Nepal'in başkenti Katmandu'ya giden Bahadır Dangi, önümüzdeki pazar günü resmi bir komite tarafından boyu ölçülerek Guinness Rekorlar Kitabı'na dünyanın en kısa boylu adamı olarak ismini yazdıracak.

Uçağa binmeden önce açıklama yapan Dangi, "Umarım hayatımda her şey güzele doğru evrilecek. Umarım dünya çapında ünlü olacağım ve birçok ülkeye yolculuklar yaparak, yeni insanlar tanıma fırsatı bulacağım" dedi.

HİÇ EVLENEMEMİŞ
Nepal'in başkenti Katmandu'ya 400 kilometre uzaklıkta dağlık bir bölgede yaşamını sürdüren 72 yaşındaki Bahadır Dangi, kısa boyu nedeniyle hiçbir kadın tarafından istenmediği için evlenememiş.