İlişkili Haberler

Alman Der Spiegel dergisinin internet sayfasında yer alan habere göre, Airbus A320'nin düşmesi sonrası Lufthansa ve GermanWings'te çalışan onlarca pilot ve hostes, bu tip uçaklardaki olası teknik arızalar nedeniyle uçmak istemedi.

Dün 150 yolcu ve mürettebatıyla Fransa'nın güneyinde Alpler'e çakılarak düşen Airbus A320 tipi uçağında teknik arızadan dolayı Düsseldorf Havalimanı'ndan saatlerce beklediği iddia edildi.

Der Spiegel'in havalimanı kaynaklarına dayandırdığı haberinde, düşen uçakta teknik bir arıza meydana geldiği ve saatlerde yerde beklediği ileri sürüldü.

GÖVDE KAPISINDA ARIZA 

GermanWings'in "Mannheim" isimli Airbus A320 tipi uçağının "Nose Landing Door" olarak adlandırılan ve uçağın gövdesinde bulunan bir kapıda sorun yaşadığı belirtildi.

Lufthansa sözcüsü uçakta böyle bir teknik arızanını meydana geldiğini kabul ettiklerini ancak arıza giderildikten sonra uçağın yeniden normal seferlerine başladığını belirtti.

SEFERLER İPTAL OLDU 

Kaza sonrası Düsseldorf, Stuttgart ve Berlin'deki Lufthansa ve GermanWings pilot ve hostesleri, Airbus A320 tipi uçaklara binmeyi reddetti. Alman havayolu şirketi Lufthansa ve GermanWings bu nedenle birçok seferini iptal etmek zorunda kaldı.