Filistin'de tarihi bir maç

Filistin Milli Futbol Takımı, tarihinde ilk kez kendi evinde oynadı, ancak skor binlerce Filistinli taraftarı hayalkırıklığına uğrattı.

10.03.2011 - 08:45

Filistin'de tarihi bir maç

2012 Londra Olimpiyatları'nın elemelerinde Filistin milli takımının rakibi Taylan’dı. Ancak bu mücadeleyi, öncekilerden farklı kılan bir özelliği vardı; Bundan önceki maçları güvenlik gerekçesiyle hep Batı Şeria dışında oynanmak zorunda kalan Filistin milli takımı, Tayland maçıyla ilk kez kendi evinde sahaya çıktı.

Sonuç ise Filistinliler’in istediği gibi olmadı. Maçta Abdülhamid Ebu Habib 43'üncü dakikada attığı golle Filistin takımını öne geçirdi. Tayland'ın maçın son 20 dakikasında 10 kişi oynamasına karşın Filistin ekibi maçın normal süresi ve uzatmalarda ikinci golü atamadı.

Tayland kendi evindeki maçı 1-0 kazandığından galibi penaltılar belirledi. Penaltı atışlarını Tayland 6-5 kazandı.

TRİBÜNLER DOLUYDU
Soğuk havaya karşın binlerce taraftarın karşılaşmayı izledi. Seyirciler arasında Filistin Başbakanı Selam Feyyad da vardı. Feyad, "Takımımız için tarihi bir gün. İlk kez uluslararası bir turnuvada, evimizde maç yapıyoruz. Bu, bir devlet olduğumuzu gösterdiğimiz bir fırsat oldu." dedi.

Filistin Futbol Federasyonu Başkanı Cibril Racub, "Dünya şimdi Filistini başka bir gözle, spor gözüyle bakacak. Bu Filistin halkının özgürlük ve bağımsızlık için yeni bir girişimi' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...