Fotoğrafları ilk Kongre üyeleri görecek

Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA 11 gün önce Amerikan özel kuvvetlerinin Pakistan'daki operasyonuyla öldürülen Usame bin Ladin'in cesedine ait fotoğrafları Kongre'deki bazı komisyonların üyelerine göstermeyi planladığını açıkladı.

12.05.2011 - 11:01

Fotoğrafları ilk Kongre üyeleri görecek

ABD Bin Ladin'in yüzünden ve göğsünden vurulduğu gerekçesiyle fotoğrafların dehşet verici olduğunu öne sürerek bunları yayınlamayı reddetmişti. Ancak dün yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi'ndeki 4 komisyonunun üyelerinin fotoğrafları CIA merkezine gelerek görebilecekleri belirtildi.

AİLEDEN 'YARGISIZ İNFAZ' SUÇLAMASI
Usame Bin Ladin'in oğulları Pakistan'da bir operasyonla Bin Ladin'i öldüren ABD'yi "yargısız infaz" ile suçladı. New York Times gazetesine açıklama yapan aile, El Kaide liderinin neden sağ yakalanmadığını bilmek istediklerini söyledi.

Bin Ladin ailesi adına açıklama El Kaide liderinin dördüncü oğlu Ömer Bin Ladin'e atfedildi. Ömer Bin Ladin geçmişte sık sık kendisiyle babasının ideolojisi arasına mesafe koymuş bir isim olarak biliniyor. Aile ayrıca, Pakistan'ın Abbuttabat kentinde 2 Mayıs'taki operasyondan sağ kurtulanların serbest bırakılmasını da istedi.

Cihat yanlısı bir internet sayfasında yayımlanan bir mesajda ise Bin Ladin'in cesedinin denize bırakılmasının "ailesini küçülttüğü ve aşağıladığı" belirtildi.

AİLE BİN LADİN'İN ÖLDÜĞÜNE İNANMIYOR
Bin Ladin Abutttabat kentindeki evinde Amerikan özel kuvvetlerinin düzenlediği bir operasyonda öldürülmüştü. Amerikalı yetkililer Bin Ladin'in silahsız olmasına rağmen Amerikan askerlerine teslim olmak istediğine dair bir işaret vermediğini söylüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...