İngiltere tablet yasağını uygulmaya başladı

İngiltere'nin, cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasını yasaklama yönündeki kararı, İstanbul - Londra uçağında uygulandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.03.2017 - 11:01 | Son Güncelleme : 23.03.2017 - 11:04

İngiltere tablet yasağını uygulmaya başladı

Cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasını yasaklama yönündeki karar, İngiliz havayolu şirketi British Airways'ın Atatürk Havalimanı'ndan Londra'ya yapacağı tarifeli seferde uygulanmaya başlandı.

Sabah saatlerinde İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitmek için Atatürk Havalimanı'na gelen yolcular, biletleme işlemlerini kontuarlarda gerçekleştirdi.

İngiliz havayolu şirketinin söz konusu düzenlemeye ilişkin dün yolcuları bilgilendirmesi nedeniyle işlemler sırasında herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığı, yolcuların bir kısmının elektronik cihazlarını valizlerine yerleştirdikleri öğrenildi.

Yolcular, pasaport kontrolünün ardından x-ray cihazlarında rutin güvenlik aramasından geçerek, uçağa gitti.

ABD'NİN YASAĞI UÇUŞLARI NASIL ETKİLER?

OLAY

ABD, aralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'nın da bulunduğu 8 ülkedeki 10 havalimanından, İngiltere ise Türkiye dahil 6 ülkeden gelen direkt uçuşlarda kabin içine diz üstü ve tablet bilgisayarla normalden büyük cep telefonlarının alınmasının yasaklandığını açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...