Kanlı baskının görüntüleri

Irak güvenlik güçlerinin, İranlı rejim muhalifleri "Halkın Mücahitleri" örgütünün kampına düzenlediği ve 34 kişinin öldüğü baskının dehşeti görüntülerle de ortaya kondu. Kayıtlarda Irak güvenlik güçlerinin kamptakileri açıkça hedef aldığı kurbanlar arasında kadınların da olduğu görülüyor.

NTV Haber 20.04.2011 - 13:21

İran rejimine muhalif 'Halkın Mücahitleri' örgütüne ait kampa Irak güvenlik güçleri baskın yapıyor. Başkent Bağdat'ın kuzeyinde Eşref Kampı'ndaki görüntüler 8 Nisan'da kaydedildi.

Baskında güvenlik güçlerinin hiçbir ayrım gözetmeksizin kamptakilere ateş açtıkları görülüyor. Yıllarca iranlı muhalifleri barındıran kamp yakılarak yerle bir ediliyor. Halkın Mücahitleri Örgütü baskında 34 kişinin öldüğünü söylüyor.

Ölenler arasında çok sayıda kadının da olduğunu gösteren görüntüler var. Görüntüleri, Halkın Mücahitleri Örgütün'ün siyasi kolu 'İran'ın Ulusal Direniş Konseyi' Paris'te düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaştı.

Örgüt, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden baskını soruşturmasını istedi.

Amerika Birleşik Devletleri ve İran'ın terör örgütü olarak nitelediği Halkın Mücahitleri 1980'li yıllarda Irak'taki Eşref Kampı'na yerleşmiş ve 1980-1988 yılları arasındaki İran-Irak Savaşı'nda Bağdat yönetimine destek vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...