Londra sokaklarında polis sayısı arttırılacak

Londra Emniyet Müdürlüğü, olası saldırıların önlenebilmesi için kent genelinde 600 silahlı polisin daha görev yapacağını duyurdu.

DHA 03.08.2016 - 14:37

Londra sokaklarında polis sayısı arttırılacak

İngiltere, Avrupa'da geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırılarının ardından ülkedeki terör tehdidini yükselterek kamu güvenliğini sağlamak amacıyla sokaklarda silahlı polis güçlerini görevlendirme kararı aldı. 

Bugünden itibaren İngiltere ve Galler'de ekstra 600 silahlı polis gücü başkent Londra başta olmak üzere çeşitli kentlerde konuşlandırılacak. 

Londra Emniyet Müdürü Sir Bernard Hogan Howe, Avrupa'daki saldırıların ardından silahlı polis güçlerinin kalabalık ve iyi bilinen yerlerde bulundurulacağını; söz konusu güvenlik tedbirinin hem halka güven vermek ve saldırı potansiyeli olanları tespit etmek üzere alındığını kaydetti. 

EĞER OLURSA DEĞİL; NE ZAMAN? 

Sir Bernard geçtiğimiz pazar günü The Mail on Sunday gazetesine yazdığı makalede, İngiltere'de terör tehdidinin yüksek olduğunu, üzerinde durulması gereken noktanın eğer olursa değil; ne zaman olacağı olduğunu aktarmıştı. 

Almanya, Fransa ve Belçika'daki terör saldırılarından sonra bu saldırıları yok saymanın aptallık olacağını söyleyen Sir Bernard, İngiltere'ye saldırı tehdidinin oldukça yüksel olduğunun altını çizerek İngiltere'nin ''korku duygusu''na sahip olduğunu söyledi. 

Londra Emniyet Teşkilatı geçtiğimiz ocak ayında ekstra 600 silahlı polisi daha eğiterek başkentteki ağır silahlı polis sayısını 2 bin 800'e yükseltti. 

Terörizm Analiz Merkezi'ne (JTAC) göre İngiltere'de uluslararası terörizm tehdidi ''şiddetli'' yani ''büyük olasılıkla'' olarak açıklandı. 

Sayfa Yükleniyor...