Netanyahu'dan itiraf: Onlarca kez ülke dışında operasyon yaptık

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hizbullah'ın "oyunun kurallarını değiştirecek silahlar" edinmesini önlemek için İsrail ordusunun onlarca kez ülke sınırları dışında faaliyette bulunduğunu açıkladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.04.2016 - 10:37

Netanyahu'dan itiraf: Onlarca kez ülke dışında operasyon yaptık

Golan Tepeleri'ne ziyaret gerçekleştiren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu burada açıklamalarda bulundu.

Netanyahu açıklamasında şunları söyledi: "Fırtınalı ve patlamaya hazır bir Ortadoğu'da İsrail'in görece sakin ve güvenli olmasını sağlayabildiğimiz için gurur duyuyoruz. Harekete geçmemiz gerektiğinde harekete geçiyoruz. Burada sınırımızın öte tarafında da Hizbullah'ın oyunun kurallarını değiştirecek silahlar edinmesini önlemek için onlarca faaliyette bulunduk."

İsrail'in uzak ya da yakın başka cephelerde de benzer faaliyetler gerçekleştirdiğini belirten Netanyahu, sınırda bulunan askerlere şöyle seslendi:

"İsrail kuzeyde IŞİD ve Hizbullah'la, Gazze'de Hamas ve İslami Cihad'la, Sina'da ise IŞİD ve küresel cihatçılarla karşı karşıya. Eğer bir savaşa girmemiz gerekirse ki bu önümüzde duran bir ihtimaldir, bunun sebebi İsrail'e yönelik tehditleri başka yöntemlerle engelleyememiş olmamızdandır."

Sayfa Yükleniyor...