NTV

Putin'den yeni yıl hediyesi

NTV Haber

Dünya

Rusya'da bugünlerde gündemde Kremlin'in Rus siyasetçilere gönderdiği yeni yıl hediyesi var. Bu hediye dış basında bir hayli yer buldu. Hediye, Vladimir Putin'in sözlerinin alıntılandığı bir kitap. "Dünyayı Değiştiren Sözler" adlı kitap, kimilerine ilham verirken, kimileri Stalin bile bu kadar ileri gitmedi diyor.

Kremlin'den Rus milletvekili ve siyasilere yeni yıl hediyesi var. Vladimir Putin'in özlü sözleri...

Rusya Devlet Başkanı Putin'in 12 yıl öncesine kadar giden 19 makale ve konuşması kitap oldu. Önemli görülen cümlelerin kalın harflerle vurgulandığı 400 sayfalık "Dünyayı Değiştiren Sözler" kitabı, 1000 siyasetçiye gönderildi.

Kapakta Vladimir Putin'in "Vuruldukça daha da güçleniyoruz", "Rusya benim hayatım" ve "Kefir içerim" gibi sözleri yer alıyor.

2007 tarihli bir konuşmasında Rus lider, Amerika'nın küresel düzene hakim olma çabasına değiniyor, 2004'te ise Kırım'ın ilhakını savunuyor.

Yazar Anton Volodin'e göre, Putin'in öngörüleri gerçekleşiyor. Kitap, kimilerine ilham verirken kimileri için alay konusu oldu. Bazı tarihçiler, Putin'in Josef Stalin'i geçtiği yorumunda bulundu. Vladimir Putin'in kitabı Rusya'da ocak ayında satışa çıkacak.

ETİKETLER