Rıza Sarraf tanık olarak ifade verecek

ABD'deki Hakan Atilla davasında erteleme talebi reddedildi. Rıza Sarraf'ın tanık olarak ifade vereceğini açıklandı.

28.11.2017 - 17:24 | Son Güncelleme : 28.11.2017 - 17:59

Rıza Sarraf tanık olarak ifade verecek

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla davasında jürili duruşma başlıyor. Savcı, İran asıllı Türk vatandaşı Rıza Sarraf'ın Atilla'ya karşı tanıklık yapacağını duyurdu. Yargıç, Sarraf'la ilgili konuların yarın görüşüleceğini açıkladı. 


Atilla'nın avukatlarının savcılığın yeni sunduğu delillerle ilgili hazırlık için istedikleri süre talebi reddedildi. Hakimin talebi reddetmesiyle jürili duruşma için düğmeye basılmış oldu.

Dava kapsamında kritik bir açıklama da savcıdan geldi. Savcı, Sarraf'ın Mehmet Hakan Atilla'ya karşı tanıklık yapacağını duyurdu. Sarraf'ın bugün ya da yarın mahkemeye götürüleceği belirtiliyor. Yargıç, Sarraf'la ilgili konuların yarın görüşüleceğini açıkladı.

İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf 22 Mart 2016'da ABD'nin İran'a yönelik ambargolarını delme ve kara para aklama suçlamalarıyla gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Mart 2017'de ise Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, ABD'den Türkiye'ye dönmek üzereyken aynı suçlamalarla gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

İlk olarak "ABD Rıza Sarraf'a karşı" olarak adlandırılan davanın başlığı sonradan "ABD Mehmet Hakan Atilla'ya karşı" olarak değiştirilmişti.

Sayfa Yükleniyor...