SON DAKİKA HABERİ: Kabil'de roketli saldırı: 4'ü çocuk 6 kişi hayatını kaybetti

SON DAKİKA HABERİ: Afganistan'ın başkenti Kabil'de havalimanı yakınlarındaki bir yerleşim bölgesine atılan roket sonucu meydana gelen patlamada 4'ü çocuk 6 kişi yaşamını yitirdi. ABD Başkanı Biden, Afganistan'da 24 ila 36 saat içinde yeni bir saldırı olabileceği konusunda uyarmıştı.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 29.08.2021 - 15:54 | Son Güncelleme : 29.08.2021 - 22:14

SON DAKİKA HABERİ: Kabil'de roketli saldırı: 4'ü çocuk 6 kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberi! 

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınında meydana gelen şiddetli patlamada 4'ü çocuk 6 kişi hayatını kaybetti.

AA muhabirinin, Sağlık Bakanlığı'ndan isminin açıklanmasını istemeyen görevliden edindiği bilgiye göre, akşam Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınlarındaki bir yerleşim bölgesine henüz belirlenemeyen yönden roket atıldı.

Patlama meydana geldi, sivillerin yaşadığı bölgede 4'ü çocuk 6 kişi yaşamını yitirdi. Patlamanın detayları henüz netlik kazanmadı.

Tahliye çalışmalarının sürdüğü Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'na yakın bölgede 26 Ağustos Perşembe iki ayrı patlama meydana gelmişti.

Havalimanındaki terör saldırılarında çok sayıda sivil, Taliban mensubu ve ABD askeri ölmüştü. Ülkeden ayrılmak üzere olan ABD ordusu intihar saldırısıyla aynı gün havalimanı yakınlarında mühimmat imha işlemleri yapmış ve 4 büyük patlama sesi daha duyulmuştu.

BIDEN UYARMIŞTI

ABD Başkanı Joe Biden, dün yaptığı açıklamada, yüksek olasılıkla 24 ila 36 saat içerisinde Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı'na yönelik bir saldırının daha düzenlenebileceğini açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...