Bekçilik sınav yerleri açıklandı mı? Bekçilik sınavı ne zaman? Sınav belgesi nasıl alınır?

Bekçilik sınavı için geri sayım başladı. Bekçilik sınav yerleri bugün açıklanıyor. Bekçilik sınavına girecek adayların sınav giriş belgesi alması gerekiyor. Peki bekçilik sınav giriş belgesi nasıl, nereden alınır? Bekçilik sınavı ne zaman? İşte tüm detaylar...

Haberler - ntv.com.tr 07.01.2021 - 17:16

Bekçilik sınav yerleri açıklandı mı? Bekçilik sınavı ne zaman? Sınav belgesi nasıl alınır?

Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden 7 Ocak 2021 tarihinde bekçi adaylarının sınav giriş belgelerinin erişime açılacağı duyurmuştu.

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavı 16 Ocak 2021 Cumartesi günü, saat 14.00'da merkezi İstanbul olarak gerçekleştirilecek.

BEKÇİLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Bekçilik sınav giriş yerleri belgesi henüz erişime açılmadı. Adaylar sınav giriş belgelerini 07 Ocak 2021 tarihinden itibaren Milli Bakanlığı resmi internet adresinden alabilecekler.

SINAV UYGULAMASI NASIL OLACAK?

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına, şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar alınacak.

Sınavda çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak.

- Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe,bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacak.


-Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava bandajı çıkarılmış şeffaf şişe içinde su getirebilecekler.

-Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak.

-Adaylar, nüfus müdürlüklerince verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu- karekodlu geçici kimlik belgesi/ T.C. kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecek.

-Sınav soruları ve cevap anahtarları 19 Ocak 2021 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacak.

-Sınav sonuç bilgileri 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

Sayfa Yükleniyor...