İki öğretmen, iki öğrenci ve iki dayak vakası

Biri 5., diğeri 7. sınıfta okuyan iki ayrı öğrenci, öğretmenleri tarafından darp edildi.

18.12.2010 - 12:54

İki öğretmen, iki öğrenci ve iki dayak vakası

Samsun'un İlkadım ilçesinde bir ilköğretim okulunda eğitim gören 7. sınıf öğrencisi Bahar Ç, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni M.U. tarafından darp edildiği iddia edildi.        

Akşam saatlerinde kendini iyi hissetmediğini ailesine bildiren öğrenci, babası Kemal Ç. tarafından Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesine götürüldü. Öğrenci yapılan müdahale sonrası taburcu edildi.        

Ders esnasında öğretmenlerinin bir arkadaşlarına kızıp masasının yanından itmesi üzerine güldüklerini belirten Bahar Ç, söz konusu olayla ilgili şunları kaydetti:        

''Bir başka arkadaşıma sinirlenen öğretmenimiz, yanımda bulunan bu arkadaşıma vurduğu sırada ben kenara çekilmek istedim ancak öğretmenimiz bana da vurmaya başladı. Bir kaç kez enseme vurduktan sonra iki kolumdan tutup duvara vurdu. Dengemi kaybedip düştüğümde ise bacağımı sıranın kenarına çarptım. Eve gittiğimde başım çok ağrıyordu. Babam da beni hastaneye götürdü. Bu şekilde dayak yemeyi hak etmemiştim. Arkadaşlarımın önünde gururum kırıldı.''        

Öğretmeni tarafından darp edilen Bahar Ç'nin babası Kemal Ç de öğretmenin çocuklara yönelik şiddet uygulamasına tepki gösterdi.        

Kızının arkadaşlarının gözü önünde darp edilmesini kabullenemediğini belirten Kemal Ç, olaylardan akşam üzeri haberinin olduğunu ve kızının durumunu ilgili polis merkezine müracaat ederek bildirdiğini, konuyla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğüne de şikayette bulunacaklarını kaydetti.

BİR DAYAK HABERİ DE ORDU'DAN
Ordu'da ilköğretim okulu 5. sınıf öğrencisinin darp ettiği iddia edilen öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.       

İddiaya göre, ilköğretim okulu öğretmeni A.A, ders arasında okul koridorunda gürültü yapan öğrencisi Ş.Ö. (10) ve arkadaşlarına bağırdı, daha sonra da tokatladı. Ş.Ö'nün durumu akşam ailesine bildirmesi üzerine anne Sevgican Ö, başının ağrıdığını belirten kızını Ordu Devlet Hastanesine götürdü.        

Kızının yapılan tetkikler sonrası bir süre müşahede altında tutulduğunu belirten anne Sevgican Ö, öğretmenin vurması sonrası çocuğunun baygınlık geçirdiğini, bu durumu okulun güvenlik kameralarının kaydettiğini öğrendiklerini söyledi. Sevgican Ö. şunları kaydetti:        

''Akşam kızımın başının ağrıdığını belirtmesi üzerine çocuğu, Ordu Devlet Hastanesine götürdüm. Gerekli tedavisi yapıldıktan sonra hastane yetkilileri ayrılabileceğimizi söyledi. Durumu Ordu Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine bildirdim. Bu olayın takipçisi olacağım. Söz konusu öğretmenden şikayetçiyim.''        

Okul müdürü Beşir Çiçek, ailenin şikayeti üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulundan yetkililerin okula geldiğini ve yaptıkları inceleme sonrası rapor tuttuklarını belirtti.        

Söz konusu öğretmenin hem okul yönetimi hem de öğrenciler tarafından sevilen bir isim olduğunu ifade eden Çiçek, ''Öğretmenin öğrencilere tokat attığı doğrudur. Ancak olay ailenin abarttığı kadar değildir. Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu yetkililerinin hazırladığı raporda bu yöndedir'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...