20 bin liraya dükkan, 1 milyon liraya villa

TOKİ konut ve işyeri satıyor. 71 işyeri ile 83 konut için yapılacak açık artırma, 31 Mayıs'ta yapılacak.

16.05.2011 - 15:25

Açık artırma, satış organizasyonu hizmetlerini yapacak Eskidji AŞ'nin İstanbul-Yenibosna'daki merkezinde, 31 Mayıs günü saat 14.00'te başlayacak ve TOKİ'nin Bilkent'teki salonuna canlı bağlantı olacak.        

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek, başvurular/teminatlar bu bankaların yetkilendirilmiş şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde müzayedenin yapılacağı solon önlerinde kurulacak stantlarda ve banka şubelerinde başvuru kabul edilecek.        

Başvuru sırasında, muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olanlar için 2 bin lira, muhammen bedeli 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira, muhammen bedeli 100 bin-200 bin lira arasında olanlar için 10 bin lira, muhammen bedeli 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.
      
120 AY VADE VAR, PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ YOK
Satışa sunulan işyerleri için yüzde 15 peşinata 120 ay vade uygulanacak.

Meskenlerde ise Zonguldak Ereğli ile İstanbul Bahçeşehir Avrupa Konakları Projeleri kapsamındaki konutlar için yüzde 10 peşinata 180 ay vade, diğer projeler kapsamındaki konutlar için yüzde 15 peşinata 120 ay vade belirlendi.        

Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, hiçbir taşınmaz için peşin ödeme indirimi yapılmayacak. Borç bakiyeleri ve aylık taksitler, her altı ayda bir, sözleşmeye göre, TÜFE, ÜFE ve memur maaş artış oranlarında artırılacak.        

Satış duyurusuna göre, İstanbul Bahçeşehir Avrupa Konakları'nda satışa sunulan 478,64 metrekare, 5 2 büyüklükte müstakil villanın muhammen bedeli, KDV hariç, 1 milyon 76 bin 940 lira olarak belirlerdi.        

Açık artırmada, muhammen bedeli 20 bin lira olarak belirlenen Ankara-Mamak'ta 23,42 metrekarelik dükkanı almak da mümkün.        

Satışa sunulan taşınmazlar, İstanbul, Ankara, Yozgat, Samsun, Denizli, Kocaeli, Eskişehir, İzmir, Bursa, Manisa, Afyon, Balıkesir, Konya, Zonguldak, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Adana, Bitlis, Mersin, Trabzon, Gaziantep, Isparta, Karaman, Kayseri, Sivas, Çorum, Ordu, Diyarbakır ve Tokat'ta bulunuyor.        

Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.eskidji.com internet adreslerinden ulaşılabilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...