Ayaklandılar!

Toki’nin Kalafat Dağı'ndaki dev araziye konut yapmasına Kuşadası halkı tepki gösterdi!

07.10.2009 - 15:51

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), konut yapılması amacıyla Kuşadası Kalafat Dağı Mevkii'ndeki 1 milyon 250 bin metrekarelik araziyi satışa çıkarmasına tepkiler sürüyor. Belediye meclis üyelerinin, komisyon kurmasının ardından, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları da ortak platform çatısı altında toplandı.

Sivil toplum kuruluşları bir araya geldi
Mimarlar Odası'nın çağrısı üzerine Ticaret Odası, Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası, Esnaf Odası, Lions Kulübü, Kuşadası Gazeteciler Birliği, Doğa Sevenler Derneği ve Turizm Derneği temsilcileri, Kuşadası Ticaret Odası'ndaki toplantıda bir araya geldi.

İlçedeki diğer sivil toplum örgütlerinin de katılımı için çağrı yapılması ve ortak tavır sergilenmesi konularında görüş birliğine varıldı.

Alınması gereken tedbirler şöyle sıralandı:

Yaban hayat korunmalı
Belediye, satışa çıkarılan alanda yapılacak konutlara altyapı hizmeti vermeyeceğini açıklamalı. Sözkonusu alandaki yaban hayatı korunmalı. Müteahhitler, Kuşadası'nda yaptıkları evleri, kapısında otomobille, dayayıp döşeyerek promosyonlarla desteklemelerine rağmen satamazken, TOKİ'den daha ucuza mal edemeyecekleri evleri kime satacaklar? Bu kamuyouna ve TOKİ yetkililerine anlatılmalı. Bu konuda parti gözeltilmeden tüm Aydın milletvekillerinden ve siyasilerden yardım istenmeli. Kararın yanlış olduğu, telafisi mümkün olmayan zararlar doğuracağı her ortamda dile getirilmeli.

Emlaktimes


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...