Borsa uyarısı devleri vurdu

Borsa İstanbul uyarısının ardından Beşiktaş hisseleri yüzde 9, Fenerbahçe hisseleri yüzde 4,4 değer kaybetti. Galatasaray ve Trabzonspor hisseleri de düşüşte.

Anadolu Ajansı 29.09.2014 - 16:00

Borsa uyarısı devleri vurdu

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun Cuma günü aldığı karar ile Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. ile Fenerbahçe Futbol A.Ş.'yi uyarmasının ardından haftanın ilk işlem gününde spor hisselerinde sert düşüşler görülüyor.

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketlerinden Galatasaray ve Trabzonspor'un ardından Beşiktaş ve Fenerbahçe de Borsa İstanbul Yönetimi tarafından uyarıldı.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun cuma günü aldığı karar ile Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. 26 Eylül 2013 tarihinde uyarılmasına karşın finansman sıkıntısı durumunun devam etmesi ve sermayesinin yüzde 60'ının kaybedildiğinin anlaşılması, Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin de işletme sermayesi açığının önemli oranda artması nedeniyle uyarıldı.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun uyarılarının ardından yeni haftaya sert düşüşle başlayan Beşiktaş pay fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 9 düşüşle 2,22 liraya gerilerken, Fenerbahçe pay fiyatı ise yüzde 4,4 değer kaybıyla 31,65 liradan işlem görüyor. Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş.'nin toplam piyasa değeri 535,2 milyon liraya düşerken, Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin toplam piyasa değeri ise 792,5 milyon lira oldu.

GALATASARAY VE TRABZONSPOR HİSSELERİ DE DÜŞÜŞTE
Borsa İstanbul tarafından finansal sorunlarına dikkat çekilerek 4 Eylül'de uyarılan Galatasaray ve Trabzonspor pay fiyatları bugün de düşüşünü sürdürüyor.

Galatasaray pay fiyatı bugün yüzde 1,75 düşüşle 19,65 liraya gerilerken, Trabzonspor pay fiyatı yüzde 3,1 kayıpla 4,10 liradan alıcı buluyor. Borsa İstanbul tarafından spor şirketlerinden hesaplanan spor endeksi de bugün yüzde 6 ile Borsa'nın en fazla kaybettiren sektör endeksi olarak dikkati çekiyor. Spor endeksi son bir haftalık periyotta da yaklaşık yüzde 12 kayıpla yatırımcıya en çok kaybettiren sektör oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...