Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 2 Temmuz 2020 anlık ve güncel çeyrek ve gram altın kuru fiyatları

Gram altın 390 lira seviyelerinde. Çeyrek altın 640 lira, Cumhuriyet altını 2.613 liradan satılıyor. Altın fiyatlarında son durum nasıl? 2 Temmuz 2020 anlık ve güncel gram ve çeyrek altın fiyatları...

Haberler 02.07.2020 - 11:08

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 2 Temmuz 2020 anlık ve güncel çeyrek ve gram altın kuru fiyatları

Küresel piyasalar, ekonomideki toparlanmaya ilişkin belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına ilişkin haber akışı ve veri gündemi yatırımcıların odağındaki yerini koruyor.

Altının gram fiyatı, güne yatay başlamasının ardından 389,9 liradan işlem görüyor.

Dün, altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden gram altın, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,7 azalışla 389,8 liradan tamamladı.

Yeni güne yatay başlayan altının gram fiyatı, saat 10.20 itibarıyla önceki kapanışın hemen üzerinde 389,9 lira seviyesinde seyrediyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 640 lira, Cumhuriyet altını da 2.613 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın hemen altında 1.769 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, yeni tip corona virüs (Covid-19) aşısına ilişkin çalışmalardan gelen olumlu sonuçların ve dünya genelinde beklentilerden hızlı toparlayan makroekonomik verilerin risk algısını görece azalttığını söyledi.

Bugün, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın yayımlayacağı Para Politikası Kurulu toplantı özeti ile haftalık para ve banka istatistiklerinin takip edileceğini belirten analistler, yurt dışında ise ABD'de yarın resmi tatil olması dolayısıyla bugün yayımlanacak istihdam raporundaki verilerin yatırımcıların gündeminde olduğunu ifade etti.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların önemli destek olarak öne çıktığını, gram altında ise 385-395 lira bandının izleneceğini kaydetti.

ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRER Mİ?

Sayfa Yükleniyor...