Dev fon Yemeksepeti'ne ortak oldu

Yatırım fonu General Atlantic, Yemeksepeti'ne 44 milyon dolarlık yatırımla azınlık hissedar oldu.

17.09.2012 - 10:55

Dev fon Yemeksepeti'ne ortak oldu

Dünyanın en büyük 10 yatırım fonu arasında bulunan General Atlantic, online yemek siparişi sitesi Yemeksepeti'ne 44 milyon dolar yatırım yaparak şirketin azınlık hissedarı oldu. 

Yatırım turunda General Atlantic’in yanı sıra Endeavor Catalyst fonu da yer aldı. Yatırım sonrası şirketin yönetiminin kurucu ortakların kontrolünde olacağı belirtildi.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın ortaklıkla ilgili şunları söyledi: "Yemeksepeti’nin küresel çapta kendi alanında en büyük oyuncu olmasını hedefliyoruz. General Atlantic’ten aldığımız yatırımı bu doğrultuda atılmış çok önemli bir adım olarak görüyor ve bunu bir stratejik ortaklık olarak değerlendiriyoruz. General Atlantic’in Yemeksepeti’ni büyütmek ve iş yaptığı pazarları genişletmek ekseninde şirketimizin yönetim vizyonunu paylaşıyor olması bizim için çok değerli."

General Atlantic Yönetici Direktörü Gabriel Caillaux de şöyle konuştu: "General Atlantic’in stratejisi, uluslararası piyasalarda büyüyen önemli girişimcileri desteklemek ve onlarla aktif şekilde birlikte çalışmak yönünde. Şirketin yakaladığı büyüme performansından çok etkilendik. Hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde Yemeksepeti’nin online platformunu daha da genişletmeye yönelik çok büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz."

Yemeksepeti, Avrupa’da 20 yılı aşkın bir süredir çeşitli yatırımlar gerçekleştirmiş bulunan General Atlantic’in Türkiye’de yatırım yaptığı ilk şirket oldu.

Yatırımın ardından Yemeksepeti’nin mevcut yönetim ekibinde herhangi bir değişiklik olmayacağı, Gabriel Caillaux’nun şirkette Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev üstleneceği ve yurtdışı açılım stratejilerinin oluşturulmasına yönelik çalışmalarda destek vereceği belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...