Dolar kuru bugün ne kadar? (12 Nisan 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

12.04.2021 - 12:54

Dolar kuru bugün ne kadar? (12 Nisan 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar/TL yeni haftaya yukarı yönde başladı. 

Geçtiğimiz hafta 8,15 seviyelerinde yatay seyirle başlayan dolar kuru bu sabah 8,18 liradan başladı. 

Dolar/TL şu dakikalarda 8,20 liradan işlem görüyor.

Yeni haftaya da yükselişle başlayan dolar/TL, saat 11.15 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,2 üzerinde 8,2010 seviyesinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,2 primle 9,7450'den, sterlin/TL yüzde 0,5 artışla 11,2720'den satılıyor.

Analistler, artan yeni tip corona virüs vaka sayıları ve sıkılaştırılan tedbirler ile dolar endeksindeki yükselişin TL varlıkları üzerinde baskıya neden olduğunu bildirdi. Dolar endeksi, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,1 yükselişle 92,3 seviyesinde bulunuyor.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Dünya Bankası'nın düzenlediği Bahar Toplantıları kapsamında yapılan açıklamalarda özellikle ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın enflasyon ve faiz yönlendirmeleri sonrası ABD'nin 10 yıllık tahvil faizi yüzde 1,66 seviyesinde dengelendi.

Powell, yaptığı konuşmalarda, çoğunlukla yükseliş eğilimindeki enflasyon konusu üzerinde durdu. Ekonomi normalleşirken fiyatlarda geçici artışın görülebileceğini ancak kalıcı enflasyon beklemediklerini ifade eden Powell, enflasyonun yükselmesi halinde müdahale etmek için gerekli araçlara sahip olduklarını vurguladı. Powell, toparlanma tamamlanana kadar ihtiyaç duyulan desteğin ekonomiye sağlanacağını belirterek, ekonominin "dönüm noktasında" olduğunu söyledi.

Bu gelişmeler sonrası yarın ABD'de açıklanacak enflasyon verileri yatırımcıların odağına yerleşirken, yurt içinde ise perşembe günkü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu toplantısı bekleniyor.

FOKUS: DÜŞMAN KARDEŞLER: RUSYA İLE UKRAYNA

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...