Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Nisan 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 19 Nisan 2021 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

ntv.com.tr 19.04.2021 - 17:20

Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Nisan 2021 dolar - euro fiyatları)

Merkez Bankası'nın politika faizinde indirime kapı aralayan mesajının ardından 8-8,15 bandında dalgalanan kur, bu bantta dengelendi.

Haftaya yukarı yönlü başlayan dolar/TL 8,07-8,08'lerden el değiştiriyor. Euro/TL ise 9,72 seviyelerinde yer alıyor.

TCMB, gerekirse "ek parasal sıkılaşma yapılacağı" ve "sıkı para politikası duruşu kararlılıkla uzun bir müddet sürdürülecektir" ifadesini metinden çıkarmıştı.

Küresel piyasada ise ABD Hazine tahvil getirileri beş haftanın en düşük seviyesinden işlem gördü.

Nisan başından bu yana içinde bulunduğu düşüş trendine devam eden dolar endeksi, bugün bir ayın en düşük seviyesini görmesinin ardından 91,5 seviyesinde yatay hareket ediyor. Euro/dolar paritesi de 1,1980 ile önceki kapanış seviyesinin hemen altında seyrediyor.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Uzmanlar, artan jeopolitik risklere karşın, yatırımcıların küresel çapta açıklanan pozitif verilere ve yeni tip corona virüs (Covid-19) aşılama sürecindeki ilerlemeye odaklandığını söyledi.

Bugün veri gündeminin sakin olduğunu aktaran uzmanlar, hafta genelinde ise yurt içinde çarşamba günü Para Politikası Kurulu toplantı özeti ve tüketici güven endeksinin, yurt dışında perşembe günü Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz kararı ile cuma dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerinin takip edileceğini bildirdi.

VİDEO: ASEMPTOMİK HASTALARIN EVDE KALMASINI SAĞLAMALIYIZ

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...