İlişkili Haberler

29 Ağustos 2018 sabahında dolar güne 6,2850 lira seviyesinden başladı.

Dolar/TL'de 6 liranın üzerinde dalgalanma devam ediyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL 6,43 civarında işlem görüyor. 

Euro/TL 7,48'in üzerinde hareket ediyor. 

KONUTTA YENİ KAMPANYA (SATIŞ FİYATI ÜZERİNDEN YÜZDE 10 İNDİRİM)

Küresel piyasalarda dolar dün ABD ile Meksika arasında NAFTA serbest ticaret anlaşmasının revizyonu konusunda sağlanan anlaşmanın getirdiği iyimserlikle dört haftanın dip seviyesini gördükten sonra yatırımcıların ABD ile Çin arasındaki ticaret gerilimine odaklanmalarıyla birlikte dar aralıkta seyrediyor.

Başlıca para birimleri karşısında doların seyrini izleyen dolar endeksi dün 94.434'e kadar gerileyerek 31 Temmuz'dan bu yana en düşük seviyeyi gördükten sonra bugün 94.772'de bulunuyor.

ABD EKONOMİSİ, İKİNCİ ÇEYREKTE YÜZDE 4,2 BÜYÜDÜ

ABD Ticaret Bakanlığı, bu yılın nisan-haziran dönemine ait ikinci öncü GSYH verilerini açıkladı. 

Buna göre, GSYH, ikinci çeyrekte yüzde 4,2 büyüme gösterdi. Piyasaların öncü büyüme verisine ilişkin beklentisi ise yüzde 4 seviyesindeydi. Geçen ay yayımlanan ilk öncü veriler, GSYH'nin ikinci çeyrekte yüzde 4,1 genişlediğini göstermişti.

Yılın ikinci çeyreğinde kişisel tüketim harcamaları yüzde 3,8 artarken, yüzde 3,9'luk piyasa beklentisinin altında kaldı. 

İkinci çeyrekte yüzde 2 artan çekirdek PCE endeksi de piyasa beklentileri dahilinde geldi.

Uzmanlar, yurt içinde veri gündeminin zayıf olduğunu belirterek, dolar/TL'de teknik açıdan 6,10 seviyesinin destek, 6,40'ın direnç konumunda bulunduğunu dile getirdi.

MERKEZ BANKASI'NIN YENİ LİKİTİDE HAMLESİ NE ANLAMA GELİYOR?