Havalimanından Sultanhmet'e 1550 TL transfer ücreti ödeyen turistlere ulaşıldı

Atatürk Havalimanı’ndan Sultanahmet’e gitmek için ödedikleri 1550 TL’lik transfer ücreti ile şoka uğrayan iki Japon turiste TÜRSAB ulaştı. TÜRSAB'tan yapılan açıklamada iki turistin Türkiye’deki tüm masraflarının da karşılanacağı belirtildi.

turist.jpg

Atatürk Havalimanı’ndan Sultanahmet’e bir havalimanında faaliyet gösteren bir acente tarafından 1550 TL’ye götürülen iki Japon turiste Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ulaştı.

OTELDE ZİYARET

TÜRSAB heyeti Japon turistler Reiko Eguchi ve Michiko Fukuzumi’yi kaldıkları otelde ziyaret etti. Heyet Türkiye’nin misafirperver tavrına uygun olmayan ve ne yazık ki birkaç gündür Türkiye’nin gündemini meşgul eden, Japon turistlerin havalimanından Sultanahmet bölgesine transferinde yaşanan tatsız olaydan dolayı üzüntülerini dile getirdi.

BAŞKAN'DAN MEKTUP

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya da, iki Japon turiste üzüntülerini dile getirdiği bir mektup yazdı. Mektup heyet tarafından Japon turistlere teslim edildi. Japon turistlerin uğradıkları maddi zarar da TÜRSAB’ın girişimiyle telafi edildi.

Sayfa Yükleniyor...