İş Bankası’ndan Yüzde 100 Anapara Korumalı Altın-Gümüş Sepeti Fonu

17.11.2011 - 17:11

İş Bankası’ndan Yüzde 100 Anapara Korumalı Altın-Gümüş Sepeti Fonu

İş Bankası, piyasalardaki etkileri artarak devam eden globalekonomik sorunlar nedeniyle risk almaktan kaçınan ve güvenli bir yatırım aracı arayan yatırımcılara Yüzde 100 Anapara Korumalı Altın-Gümüş Sepeti Fonu’nu sunuyor. Yatırım yaparken anaparalarını riske etmek istemeyen yatırımcılar, yüzde 100 Anapara Korumalı Altın-Gümüş Sepeti Fonu sayesinde Altın ve Gümüş fiyatlarındaki artışlardan getiri elde ederken, fiyatların düşmesi durumunda da anaparalarının tamamını korumuş olacaklar.

Fonda Altın-Gümüş sepeti içerisinde Altının ağırlığı %80, Gümüşün ağırlığı %20,sepetin vade sonundaki getirisinin üst sınırı ise %25 olacak. Fon, Altın ve Gümüşün Amerikan Doları cinsinden fiyatlarını baz alarak yatırımcılarının kur riski taşımalarını engelleyecek.

Piyasalardaki Avrupa kaynaklı sorunların artarak devam ettiğini belirten İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Erdal Aral, ekonomideki riskler nedeniyle emniyetli bir yatırım arayışı içinde bulunan yatırımcıların geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilen altına dayalı anapara korumalı fon halka arzlarına büyük ilgi gösterdiklerini hatırlattı. Aral, “Bu kez Fonumuzun içerisinde Altınla birlikte Gümüş de yer alıyor. Risk almaktan kaçınan yatırımcılar böylelikle hem Altın hem de Gümüş fiyatlarındaki yükselişlerden getiri elde edebilecekler.” diye konuştu.

16-22 Kasım tarihleri arasında halka arz edilecek fonun alımı için alt limit 1.000 TL olacak. Erken çıkış komisyonu bulunmayan Fon, İş Bankası şubelerinin yanı sıra, İnternet Şubesi’nden de kolaylıkla satın alınabilecek.

Ayrıntılı bilgi için: isbank.com.tr

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...