Maliye yılbaşında nöbet tutacak

Antalya Vergi Dairesi, yılbaşında eğlence yerleri, oteller ve alışveriş merkezleri ile hediyelik eşya satıcılarında denetleme yapacak.

Anadolu Ajansı 30.12.2009 - 12:09

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, gazeteler, bilbordlar, reklam ve internet ortamında Antalya'da yılbaşı dolayısıyla eğlence düzenlenecek ve açık olacak otel, restoran, bar, disco, cafe-bar ve benzeri iş yerleri tek tek belirlenecek ve bu yerlerde yılbaşı gecesi denetim gerçekleştirilecek.

Denetimler, 17 Vergi Denetmen Yardımcısı, 60 Özel yoklama yetki belgeli memurun katılımıyla, 16 araç ile 16 ayrı denetim grubu tarafından yapılacak ve Konyaaltı bölgesi, şehir merkezi, Lara ve Kundu bölgeleri başta olmak üzere yılbaşı programı yapan konaklama işletmeleri, restoran, bar, cafe-bar, disco ve benzeri işletmeler nezdinde yoğunlaştırılacak.

DENETİMLER 19.00'DA BAŞLAYACAK
Denetim ekipleri, gece denetimine saat 19.00 itibariyle başlayacak ve denetimler 1 Ocak 2010 sabahı saat 05.00'e kadar aralıksız sürecek. İl merkezinde, yılbaşı gecesi özellikle eğlence programı veya gala yemeği şeklinde faaliyette bulunacağı belirlenen 8 disco, 58 bar ve cafe-bar, 72 restoran ile 35 otel nokta denetimi çalışması şeklinde genel yaygın ve yoğun vergi denetimi yapılacak.

Ayrıca, denetim gecesi açık ve faal olduğu görülen diğer işletmelerde denetim kapsamına alınacak.

Antalya Vergi Dairesi yetkilileri, yılın son günü ve yılbaşı gecesi yapılacak denetimlerde, işletmelerin ekiplere yardımcı olmalarını istedi.

TARKAN ANTALYA'DA...
Öte yandan, yılbaşı dolayısıyla Antalya'da çok fazla sayıda sanatçı sahne almayacak. Ünlü sanatçı Tarkan, yeni yıla, Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov'un Kundu bölgesindeki Mardan Oteli'nde sahneye çıkarak, hayranlarıyla kutlayacak. Mazhar-Fuat-Özkan (MFÖ) Grubu ile Grup Turkuaz da Antalya'da çeşitli işletmelerde sahne alacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...