Mobilya üreticileri tasarımcıları bekliyor

Üretici firmalarla başarılı tasarımcıları buluşturmayı amaçlayan '6. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'na başvurular başladı.

18.09.2012 - 16:11

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri organizatörlüğü, İstanbul, Ege ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin katkısıyla bu yıl altıncısı düzenlenecek "Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması"na başvurular başladı.

Başarılı tasarımcılarla üretici firmaları buluşturup yurt dışına ihraç edilebilir niteliklerde ürünlerin ortaya çıkarılmasına ön ayak olma amacını taşıyan yarışmaya, tasarımcılar ev, ofis, mutfak-banyo mobilyalarının yanında “akıllı mobilyalar” kategorisi ile de başvurabilecek.

Profesyonel tasarımcılar, lisans öğrencileri, uygulayıcılar dışında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin de başvuruda bulunabileceği “6. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”'nda farklı kategorilerden oluşan 21 ödüle toplam 79.500 TL ödül verilecek.

Farklı, yenilikçi ve özgün fikir sahiplerinin katılabileceği yarışma, Türkiye'de tasarım alanında katılımı en yüksek olan “tasarım yarışması” olarak biliniyor. İlk düzenlendiği yıl olan 2008'den bu yana başvuru sayısı her yıl artan yarışmaya 2012 yılında toplam 808 tasarımla başvuru oldu.

Jüri Başkanlığı'nı Prof. Önder Küçükerman'ın yaptığı yarışmada Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Jan Nahum, Mustafa Toner, Kaan Dericioğlu, Ahmet Kaleli, Didem Çapa, Fatih Kıral, Renan GÖKYAY ve Murat Armağan da jüride yer alıyor.

Başvurular, 17 Aralık 2012 tarihine kadar www.designforexport.org veya www.mobilyatasarimyarismasi.org adreslerine yapılabilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...