Peker Holding halka arz yolunda

Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, "GYO'ların yurtdışı yatırımlarıyla ilgili son SPK tebliği bizim gibi şirketlere büyük bir moral verdi" dedi.

Peker Holding halka arz yolunda

Pandeminin ekonomiler üzerinde oluşturduğu olumsuz havanın dağılması açısından teşvikler ve yeni düzenlemelerin son derece hayati olduğuna dikkat çeken Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, "GYO'ların yurtdışı yatırımlarıyla ilgili son SPK tebliği bizim gibi şirketlere büyük bir moral verdi.

Bu kapsamda 2021 bizim için atılım yılı olacak. Önümüzdeki dönemde Peker Holding’i de BIST’e kote, halka açık bir şirket haline getirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Küresel ekonominin, pandeminin oluşturduğu zorlukları yönetmek için ciddi bir efor sarf ettiğini söyleyen Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, kendileri açısından da bu sürecin başarılı bir şekilde yönetildiğine dikkat çekti. 

Peker Holding halka arz yolunda - 1 Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker

Peker GYO’nun dokuz aylık mali tablolarında 93.6 milyon TL'lik kâr elde ettiklerini kaydeden Peker, önümüzdeki dönemde yabancıların Türk gayrimenkul sektörüne olan ilgisinin artarak devam etmesini beklediklerini söyledi. 

Peker GYO özelinde ise 2021’in yeni bir atılım yılı olacağını anlatan Peker, "Bir yandan Avrupa’da büyürken diğer yandan da Türkiye’de yeni yatırım fırsatlarını kolluyoruz.

Almanya, İngiltere ve Hollanda yine ana hedef pazarlarımız arasında. Bunun yanında, yurtiçinde de İstanbul’a yakışır bir eser kazandırmak için çalışıyoruz" dedi.

SPK'NIN SON TEBLİĞİ, UFKUMUZU AÇTI

Özellikle pandeminin oluşturduğu olumsuz havanın dağılması açısından teşvikler ve yeni düzenlemelerin son derece hayati olduğuna dikkat çeken Hasan Peker, bu kapsamda SPK’nın GYO’ların yurtdışı yatırımlarla ilgili son tebliğine göndermede bulundu. Bu son tebliğin kendilerine büyük bir moral ve güç verdiğine de dikkat çeken Hasan Peker, “SPK’nın yurtdışı gayrimenkul yatırımlarıyla ilgili son tebliği gerçek anlamıyla müthiş bir adım oldu. Artık Türk GYO şirketleri, Avrupa’daki rakipleri gibi ucuz ve uzun vadeli finansman imkânlarından faydalanabilecek.

Bu gelişme, rekabet açısından son derece önemli bir gelişmeye işaret ediyor. Yabancı rakiplerimizle rekabet etme gücümüzün kısıtlı olduğu geçmiş yıllardaki başarımızı; bu yeni tebliğ sayesinde daha büyük ve daha karlı hale getireceğiz” diye konuştu.

Gayrimenkul sektörünün yanı sıra turizm ve teknoloji sektörlerinde de yer alan holding faaliyetleriyle ilgili de konuşan Hasan Peker, “PeK Automotive, Ljubljana’daki üretim tesislerinde, insansız tarım araçları geliştirip üretiyor. Bunun yanında Peker Havacılık ve Peker Yatçılık markalarıyla da turizm sektöründe hizmet veriyoruz. Önümüzdeki dönemde Peker Holding’i de BIST’e kote, halka açık bir şirket haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunun için çalışmalarımıza başladık” ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...