Seyrantepe haricinde iki stat daha

Varyap İnşaat şirketi önümüzdeki ay tribünlerin üzerini kaplayan çatının montesiyle kaba inşaatı bitiriyor.

25.02.2010 - 10:59

Seyrantepe haricinde iki stat daha

Galatasaray futbol takımının maçlarını oynayacağı İstanbul Seyrantepe Stadı, bir yıllık teslim tarihinden önce tamamlanacak.

Zaman'ın haberine göre, TOKİ'nin ihalesiyle yüzde 24'ü tamamlanmış stadı devralan Varyap İnşaat, stadın yüzde 70'ini bitirdi.

Varyap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, belirlenen 1 yıllık tarihten de önce stadı teslim aşamasına geleceklerini açıkladı.

500 işçiyle 3 yılda yapılacak işi bin 500 işçiyle 1 yılda yaptıklarını belirten Varlıbaş, tribünlerin tamamının üstünü kapatacak çatının önümüzdeki ay montesiyle kaba inşaatın tamamlanmış olacağını kaydetti.

Çatıların üzerine yerleşeceği Eyfel benzeri dört kulenin her birini ayrı bir iş makinesiyle inşa ettiklerini hatırlatan Varlıbaş, bu sayede işlerin planlanandan hızlı ilerlediğini söyledi.

Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş ise Seyrantepe'nin kendilerine referans olduğunu ve iki dış ülkeden daha biri 60 bin, diğeri 65 bin kişilik 2 stat yapma teklifi aldıklarını açıkladı.

Almanya ve Orta Asya'dan gelen teklifleri bu yıl değerlendireceklerini belirten Varlıbaş şunları söyledi:

"İki somut stat teklifi aldık. Bunun dışında müteahhitlik alanında Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Umman, Libya ve Rusya'dan gelen teklifleri değerlendiriyoruz. Varyap Holding olarak 2010 yılı itibarıyla bu ülkelerde aktif olmayı hedefliyoruz."

DİĞER PROJELERDE GİDİŞAT NASIL? 
Varyap İnşaat bu yıl Seyrantepe Arena Stadı'nı 29 Ekim'de, Avrupa'nın en büyük adalet sarayı İstanbul Adalet Sarayı'nı bu yılın aralık ayında, Trabzon Belediye Sarayı'nı önümüzdeki mayıs ayında ve Ankara Danıştay Başkanlığı binası ile Tekirdağ Cezaevi Kampüsü'nü 2012'de teslim edecek. Trabzon Varlıbaş AVM mayısta, Meridian binası 2011'de bitirilecek.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...