THY'nin corona virüs nedeniyle ertelenen iki ülkeye yeniden uçtu

Türk Hava Yolları (THY) corona virüs nedeniyle ertelenen İtalya uçuşlarına yeniden başladığını duyurdu. Bu sabah gerçekleşen uçuşlar Milano ve Roma'ya düzenlendi. Roma uçağında bir de kedi bulunuyordu. Ayrıca rotalara Bulgaristan da eklendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.07.2020 - 16:12

THY'nin corona virüs nedeniyle ertelenen iki ülkeye yeniden uçtu

Türk Hava Yolları İtalya ve Bulgaristan'da yönelik uçuşlarını bugün yeniden düzelmeye başladı.   

Roma'dan yapılan uçuşta 105 yolcu yer alırken, yolcular arasında bir de evcil kedi olması dikkati çekti. Milano seferi ise 138 yolcu ile yapıldı.

, Covid-19 salgınının şubat ayı sonlarında İtalya'da hızla yayılması sebebiyle bu ülkeye son tarifeli seferini 29 Şubat'ta gerçekleştirmişti.

THY, 24 Mart'ta ve 24 Nisan'da ise bu ülkedeki öğrenci ve geçici süreyle gelen vatandaşların yurda dönmesi için Roma ve Milano'dan 3 özel sefer düzenlemişti.

THY'nin bugün itibarıyla başlattığı seferlerden bu aşamada İtalya'da oturum izni bulunanlar, sağlık ve iş gibi acil durum sebebiyle seyahat etmesi gerekenler ve İtalyan vatandaşları yararlanabilecek.

BULGARİSTAN

THY Sofya Temsilciliğinden yapılan yazılı açıklamada, haftada 3 sabah, 2 akşam olmak üzere toplamda 5 sefer olarak icra edilecek uçuşların en kısa zamanda artmasının beklendiği ifade edildi.

AB'NİN TÜRKİYE'YE SEYAHAT KISITLAMASI SÜRÜYOR 

AB, mart ayında salgının yayılmasını engellemek için 27 üye ülkenin yanı sıra Schengen bölgesinin parçası olan İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre'ye zorunlu olmayan seyahatlere kısıtlamalar getirmişti.

AB dün açıkladığı karara göre, AB ülkelerine yakın Covid-19 verilerine sahip olduğu belirlenen Cezayir, Avustralya, Kanada, Gürcistan, Japonya, Karadağ, Fas, Yeni Zelanda, Ruanda, Sırbistan, Güney Kore, Tayland, Tunus ve Uruguay’a bugünden itibaren sınırlarını açtı.

Türkiye, ABD, Rusya, Brezilya, Hindistan gibi ülkelere ise AB, seyahat kısıtlamaları uygulamaya devam edecek.

AB hangi ülkelere sınırlarını açıp açmayacağına ise ülkelerdeki Covid-19 durumuna ve vaka sayısına göre 2 haftada bir yapacağı güncelleme ile karar verecek.

VİDEO: YURT DIŞINA UÇUŞ SAYISI ARTIYOR

Sayfa Yükleniyor...