TÜSİAD: Bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz

TÜSİAD, Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'ın gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı 16.09.2015 - 14:25

TÜSİAD: Bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz

Kayseri'de 'paralel yapı' iddialarına ilişkin operasyon düzenlendi. Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'ın da aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yönetim Kurulu üyeleri olan Memduh Boydak'ın bu sabah gözaltına alındığı haberi karşısında derin bir üzüntü ve kaygı duyulduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Memduh Boydak iş dünyasının itibarlı, saygın ve değerli bir mensubudur, Memduh Boydak'ı, hakkındaki soruşturmadan aklanarak, bir an önce aramızda görmeyi umut ediyoruz. Bu üzücü olay vesilesiyle, iş dünyasını ağır ithamlarla sürekli tedirgin eden kasvetli atmosfere dikkat çekmek ve bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.

Hukuk devletinde iş dünyası da dahil hiçbir kurum ve kişi yasal herhangi denetim ve soruşturmadan muaf değildir ve hesap verebilir olmalıdır. Bununla birlikte, tüm vatandaşlarımız için her zaman dile getirdiğimiz gibi iş dünyası için de adil yargılanma hakkı, itibarın ve kişilik haklarının zedelenmemesi gereği ve ceza soruşturması süreçlerinin süratle sonlandırılması ihtiyacı esastır. Sorumlu bir iş dünyası temsil örgütü olarak yasal süreçlerin bu hassasiyetlere uygun olarak yürütülmesinin takipçisi olacağız. TÜSİAD Yönetim Kurulu olarak Memduh Boydak'a, Boydak ailesine ve çalışma arkadaşlarına geçmiş olsun dileriz."

KAYSERİLİ BOYDAK GRUBU, 'İSTİKBAL' MARKASIYLA TANINDI

Mobilya, enerji, kablo, demir-çelik, tekstil ve kimya alanlarında faaliyet gösteren Boydak Holding, 1957’de temelleri Kayseri’de atılan bir grup. Halen bünyesinde 41 ayrı şirket bulunduran Boydak Holding çatısı altında İstikbal, Bellona, Mondi, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi markalar bulunuyor. 2014 yılında yüzde 5,7 büyüme ile 6.5 Milyar TL ciro gerçekleştiren Boydak, 2015 yılı için ise ciro hedefini 7,2 milyar TL olarak açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...