Unakıtan: 5 damarla tempoyu 5'e katlarız

Maliye Bakanı Unakıtan, ABD'de geçirdiği by-pass ameliyatının ardından Ankara'ya döndü. Unakıtan, "Eskiden bir damarla, o da tıkanmış bir damarla çalışıyormuşuz. Şimdi 5 damarla herhalde tempoyu 5'e katlarız'' dedi.

17.03.2009 - 17:10

Unakıtan: 5 damarla tempoyu 5'e katlarız

ABD'de geçirdiği başarılı by-pass ameliyatının ardından 5 Martta İstanbul'a dönen ve burada bir süre istirahat eden Maliye Bakanı Unakıtan eşi Ahsen Unakıtan ile birlikte Ankara'ya geldi.

Unakıtan'ı Esenboğa Havaalanı'nda, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan, Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci ve Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar'ın da aralarında olduğu çok sayıda bürokrat karşıladı.

Unakıtan alanda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ABD'de geçirdiği ameliyatın ardından bir müddet istirahat ettiğini belirtti. Unakıtan, yarından itibaren de vazifesinin başında olacağını söyledi.

Hastalığı süresince kendisine ''geçmiş olsun'' dileklerini ileten, başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür eden Maliye Bakanı, gazetecilerin, ''bundan sonra temponuz düşecek mi? diyet ve spor var mı?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Diyet değil ama spor var. Sporu herkese tavsiye etmek istiyorum. Hayatta çok önemliymiş spor yapmak. Maalesef onu biz yeni öğrendik. Tempoyu düşürmek değil aksine artıracağım. Eskiden bir damarla, o da tıkanmış bir damarla çalışıyormuşuz. Şimdi 5 damarla herhalde tempoyu 5'e katlarız.''

Maliye Bakanı Unakıtan, IMF ile anlaşma konusundaki görüşünün sorulması üzerine de uzun zamandır burada olmadığına dikkati çekti ve işe başlamadan bu konuda bir yorum yapmasının doğru olmayacağını ifade etti.

Türkiye'nin IMF ile ortaklığı bulunduğunu ve bugüne kadar 19 adet stand-by yaptığını kaydeden Unakıtan, ''Anlaşma olsun olmasın demek için Türk milletinin menfaatine uyuyor mu, uymuyor mu ona bakmak lazım. Türk milletinin menfaatine uyuyorsa bu tür anlaşmalar her zaman yapılır'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...