Ünlü işadamı adliyeye sevk edildi

FETÖ'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan aralarında Orkide yağlarının sahibi Ahmet Küçükbay'ın da bulunduğu 17 iş adamı ile bir gazeteci adliyeye sevk edildi.

İHA 25.08.2016 - 12:54

Ünlü işadamı adliyeye sevk edildi

İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında örgüte finansal destek sağladığı ileri sürülen iş adamlarına yönelik ard arda operasyon düzenlemişti. Operasyonlarda FETÖ ile bağlantılı olduğu iddia edilen Kavuklar Şirketler Grubu Başkanı Abdullah Kavuk, Kavuklar Şirketler Grubu'nun Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Metehan Kavuk, Orkide Yağları'nın sahibi Küçükbay Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Küçükbay, Karakaş Atlantis Kuyumculuk Yönetim kurulu Başkanı Kamil Karakaş'ın da bulunduğu 17 iş adamı ve eski Zaman Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Vahit Yazgan'ın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Daha sonra şüpheliler Yeşilyurtta bulunan emniyet binasından 'silahlı terör örgütü üyesi oldukları', 'örgüte finansal destek sağladıkları' ve 'örgüt adına faaliyette bulundukları' iddiasıyla bu sabah adliyeye sevk edildi.

BİRİNİN ÜNİVERSİTESİ BİRİNİN İSE TELEVİZYONU KAPATILMIŞTI

Kavuklar Şirketler Grubu Başkanı Abdullah Kavuk, kurucusu olduğu Gediz Üniversitesi'nin de uzun yıllar mütevelli heyet başkanlığını yapmıştı. Gediz Üniversitesi de Kavuk'un mütevelli heyet başkanlığını devretmesinden kısa bir süre sonra 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantısı nedeniyle kararnameyle kapatılmış ardından üniversite İzmir Bakırçay Üniversitesi olmuştu. Küçükbay Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Küçükbay'ın sahibi olduğu yerel televizyon olan Kanal 35 kanalının yayını, Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) kararıyla durdurulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...