"15 şehir hastanesi 2017’de hizmette olacak"

2017 itibariyle 15 şehir hastanesinin hizmete gireceğini belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Hastaneler 2 yıl sonra kademeli şekilde hizmet vermeye başlayacak" dedi.

"15 şehir hastanesi 2017’de hizmette olacak"

Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Etlik Şehir Hastanesi'nin yapılacağı inşaat alanını ziyaret ederek, yarın yapılacak temel atma töreni öncesinde hazırlıkları yerinde inceledi. Şehir hastaneleri konsepti ile Türkiye'nin sağlık alanındaki standardının bir basamak daha yukarı çıkacağını ifade eden Müezzinoğlu, "Böylece, dünya standartlarıyla yarışabileceğiz ve hatta birçok gelişmiş ülkenin de standartlarının önüne geçmiş olacağız" diye konuştu.

Müezzinoğlu, bir süre önce Bilkent'te yapılacak şehir hastanesinin temelinin atıldığını hatırlatarak, yarın da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Etlik'teki Şehir Hastanesi'nin temelinin atılacağını belirtti.

Bir ay içinde İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi'nin temelinin atılacağını dile getiren Müezzinoğlu, "İnanıyorum ki, en geç 30 ay sonra, Türkiye genelinde yaklaşık 24 bin yatak kapasiteli yeni şehir hastanelerimizi, ülkemizin ve milletimizin sağlık hizmetine sunmuş olacağız" dedi.

Bunun yeni bir vizyon olduğunu dile getiren Müezzinoğlu şöyle konuştu: "Böylece, Türkiye kendi insanına değil, yakın coğrafyasındaki yaklaşık 1 milyar insana da sağlık alanında standardı yüksek hizmet sunmuş olacak. Bu anlamda da Ankara, önemli bir yer. Yaklaşık 3 bin 566 yataklı ve toplam 7 bin 200'ün üzerinde Bilkent ve Etlik Şehir Hastaneleri, Ankara'yı bir sağlık şehri yapacak."

"ŞEHİR EFSANELERİ SÖZÜ, ŞEHİR HASTANELERİ OLACAK”
"Şehir efsaneleri" sözünün bundan böyle "Şehir Hastaneleri" olarak değişeceğini ifade eden Müezzinoğlu, "Şehir efsanelerinin, şehir hastanelerine dönüştüğü bir süreci inşallah yaşayacağız" dedi. 15 hastanenin inşaatlarının yılsonuna kadar başlatılacağını anlatan Müezzinoğlu, yaklaşık 20 ihale ve izin alma sürecinin başlatıldığı hastane komplekslerine ilişkin çalışmaların da devam ettiğini dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...