3 ilde domuz gribi şüphesiyle ölüm

Konya'da domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alınan 4 yaşındaki H.T. yaşam mücadelesini kaybetti. Manisa'da da aynı nedenle tedavi gören 52 yaşındaki bir kadın yaşamını yitirdi. Bir ölüm haberi de Adıyaman'dan geldi. 47 yaşındaki Aysel Yıldız da H1N1 şüphesiyle hayatını kaybetti.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 08.01.2016 - 15:18 | Son Güncelleme : 08.01.2016 - 16:06

3 ilde domuz gribi şüphesiyle ölüm

Domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alınan 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Yüksek ateş şikayetiyle Beyhekim Devlet Hastanesine getirilen H.T, yapılan tetkiklerin ardından H1N1 virüsü şüphesiyle Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Burada tedavi altına alınan H.T, iki gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Çocuktan alınan numunelerin Ankara'ya gönderildiği belirtildi.

Manisa'nın salihli ilçesinde ise 52 yaşında bir kadın, H1N1 virüsü taşıdığı şüphesiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Dün Şanlıurfa'da da benzer şüpheyle hastaneye sevk edilen 82 yaşındaki Süheyla Aktar yaşamını yitirmişti. Domuz gribi şüphesiyle Şanlıurfa'da 7, Zonguldak, Hatay ve Konya'da 3 kişi tedavi görüyor.

Geçtiğimiz günlerde Çankırı, Van, Adana ve Niğde'de tedavi altındaki 8 kişi hayatını kaybetmiş, hastaların domuz gribinden öldüğü kesinleşmişti.

Adıyaman'da da 47 yaşındaki Aysel Yıldız, yüksek ateş ve kusma şikayetiyle 5 gün önce hastaneye kaldırıldı. H1N1 virüsü taşıdığı şüphesiyle yoğun bakım servinde tedavi altına alınan kadın fenalaşarak hayatını kaybetti.  

Sayfa Yükleniyor...