Erzurum'da sel afetinin yaşandığı ilçede incelemede bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, muhabirlerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Hukukçularıyla görüştüğünü kaydeden Bakan Akdağ, Danıştay'ın verdiği kararın Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki açıklamayla alakalı olduğunu söyledi. Akdağ, "Bize ulaşmış bir karar yok, ama basına yansıdığı kadar söylüyorum. Eğer böyle bir karar verilmişse bu hukuk garabeti olur. Hukuk fakültelerinde hukuk yanlışlığı olarak okutulacak ders olur. Biz herhangi bir işlem tesis etmiş değiliz. Anayasa Mahkemesi'nin kısmi iptal kararlarıyla ilgili sitemize açıklama koymuşuz, bir işlem yapmamışız. Olsa olsa web sitesinden bu açıklamanın kaldırılması olabilir" dedi.

İlişkili Haberler


HUKUK YANLIŞLIĞI DİYE OKUTULUR
Danıştay'ın kendi konuşmalarına yürütmeyi durdurma kararı vermesini beklediğini dile getiren Bakan Akdağ, Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Türk Tabipler Birliği'ni eleştirdi. Bakan Akdağ, "Danıştay 5. Dairesi'nin böyle bir karar vermesi hukuk fakültelerinde hukuk yanlışlığı diye okutulacak bir ders olur. Bu kararın hekimlerin muayanehane açıp açmamasıyla ilgili uzaktan yakından alakası olamaz. Biz işlem tesis etmemişiz ki, web sayfasına açıklama koymuşuz. Web sayfasına konan bir açıklamanın kaldırın demesinin ne hukuki anlamı olabilir. Türkiye'de seçkinci bazı zümrelerin dayatmaları halkın iradesinin önüne geçmesin. Yavrularımızın sağlık ihtiyacı olduğunda babaları muayenehanelere ücret ödemesin istiyoruz. Bundan Türkiye'de rahatsız olanlar sadece tuzu kurulardır. Anayasa Mahkemesi'ne başvuran Cumhuriyet Halk Partisi'ne millet gereken cevabı verecektir. Tabipler Birliği'ne gelince gayri samimi davranışlarına devam etmektedir. Onlar birtakım lobilerle işbirliği yapa dursunlar biz milletimizle işbirliği yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.