“Botoks kalemi hata payını minimuma indiriyor”

Özellikle estetik amaçlı uygulamalarda cerrahi olmayan işlemlere ilgi giderek artıyor ve uzmanlar da bu tür yenilikler üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Cerrahi olmayan işlemlerin ilk sırasında botoks uygulamalarının olduğunu belirten Dermatolog Dr. Ali Şahan, botoks işleminde hata payını minimuma indiren yenilikler arasında botoks kaleminin de olduğunu söylüyor.

“Botoks kalemi hata payını minimuma indiriyor”
Fotoğraf: Getty Images Turkey

Hatalı ve abartılı estetik uygulamaların hastayı hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumsuz etkilediğini vurgulayan Dermatoloji Uzmanı Dr. Ali Şahan, sık kullanılan botoks uygulamalarında hata payını en aza indiren “Juvapen Botoks Kalemi” yöntemine değindi.

Botoks kaleminin hem hasta hem de doktor için avantaj sağladığını aktaran Şahan, ”Milimetrik dozaj sağlama özelliğine sahip olduğu için uygulama tüm bölgelere aynı oranda yapılıyor böylece hasta kötü bir sürprizle karşılaşmıyor. Yani aşırı doz ve hatalı uygulama riski yok. Manuel enjeksiyona kıyasla çok daha az morarma ve şişme meydana geliyor. Ayrıca deriye sabit basınçla enjeksiyon yapıldığı için hasta neredeyse hiç acı hissetmiyor. Doktor her seferinde farklı enjektör kullanmak zorunda olduğu için bulaşıcı hastalık riski de ortadan kalkmış oluyor” dedi.

“HEM HASTA HEM DE DOKTOR İÇİN AVANTAJ SAĞLIYOR”

Uygulama sayesinde botalium toksin malzemesinin %20 oranında daha az harcandığını söyleyen Şahan, doktorun enjeksiyon kontrolü yapmadan sadece uygulama alanına odaklanmasını sağlayan botoks kaleminin güvenli ve hızlı bir uygulama fırsatı sunduğunu da sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...