Estetikte yeni trend: Badem göz estetiği (Badem göz ameliyatı nedir, nasıl yapılır?)

Günümüzde, parlak göz altları, düşük olmayan göz kapakları, iri ve çekik göz yapısının güzelliğin simgesi haline gelmesiyle, badem göz estetiği de sıkça tercih edilen uygulamalardan biri haline geldi. Badem göz estetiği gözün hafif yukarı doğru çekilerek gözün daha iri gözükmesini, bakışların daha derin bir ifadeye kavuşmasını sağlar. Peki, badem göz estetiği nasıl yapılır? Kimler badem göz ameliyatı olabilir? Badem göz estetiği kalıcı mı? İşte tüm detaylar…

Estetikte yeni trend: Badem göz estetiği (Badem göz ameliyatı nedir, nasıl yapılır?)

Türkiye, sağlık sektöründeki büyümesi, uluslararası alanda başarılar elde eden doktorları ve tıp alanındaki teknolojik gelişmelere hızlı adaptasyonu sayesinde dünyada sağlık turizminin yapıldığı en önemli ülkelerden biri haline geldi.

Bakanlığı’nın verilerine göre bu yılın ilk çeyreğinde 143 bin 266 yabancı hasta Türkiye'de sağlık hizmeti alırken, 187 milyon 955 bin dolar sağlık turizmi geliri elde edildi. Elde edilen gelirde, başarılı ve uygun maliyetli cerrahi operasyonlar sebebiyle Estetik cerrahi’nin payı büyük. Burun estetiği, Liposuction, Saç ektirme ve Göz Kapağı Estetiği en popüler estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

Etkili bakışlar her güzel kadın ve erkeğin vazgeçilmezidir. Günümüzde, parlak göz altları, düşük olmayan göz kapakları, iri ve çekik göz yapısı güzelliğin simgesi haline gelmesiyle badem göz estetiği de sıkça tercih edilen uygulamalardan biri haline geldi. Hollywood ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem göz uygulaması da işte tam bu sebeple ortaya çıkmış durumda.

Diğer estetik operasyonlardan en önemli farkı orta yaş altı kişilerden çok 25 yaş sınırındakilerin tercih ediyor olması.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ NEDİR?


Göz teması ve bakışlar, günlük hayatta etkili iletişim kurmanın en önemli elementlerinden biridir. Göz insanlarlada ilk karşılaşma, ilk tanışma ve iletişim esnasında akılda kalan en önemli yüz bölgesidir. Bu sebeple, dikkat çeken büyük ve çekici gözler iletişim sırasında karşı taraf üzerinde olumlu izlenim yaratır.

Badem göz ameliyatı gözün hafif yukarı doğru çekilerek gözün daha iri gözükmesini, bakışların daha derin bir ifadeye kavuşmasını sağlamak için yapılan cerrahi bir operasyondur. Bu noktada çekikliğin tam olması en önemli detaylardan birisir. Çoğu zaman makyajla verilmeye çalışılan ifadenin kalıcı olması sağlanmaktadır.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?


Cerrahi bir işlem olan Badem Göz Estetiğide lokal anestezi uygulandığı için hasta operasyon sırasında acı hissetmez. Uyuşma sonrasında gözün dış üst köşesinden bir kesi açılarak özel cerrahi iplikle göz yukarı doğru çekilir. Askı doku kemik zarına sabitlenir ve göz “Badem Göz” şekline kavuşmuş olunur.

AMELİYAT SONRASI GÖZ KAÇ GÜNDE İYİLEŞİR?


Badem göz ameliyatı, iyileşme süreci hızlı bir estetik operasyondur. Ameliyat sırasında 3-4 dikiş atılır, dikişler 1 hafta sonunda alınır dolayısıyla iz kalmaz.

Ancak hastadan hastaya değişkenlik göstermekle birlikte göz çevresindekısa süreli kızarıklık ve hafif morluklar oluşabilir. Doktor tecrübesine ve Klinik kalitesine bağlı olarak, operasyon ortalama 30 – 60 dakika arası sürmektedir. Kişinin hastanede yatması gerekmez. Ameliyatın ardından hasta rahatlıkla konuşabilir, günlük hayatına devam edebilir.

KİMLER YAPTIRABİLİR ?

Uygulama için değil estetik bir görüntü kazandırma amacıyla uygulandığı için, kişinin badem gözlere sahip olmak isteyip istememesine bağlıdır. Tam olarak istediği göz yapısının badem göz olduğuna karar veren bireyler estetik merkezlerine başvurabilirler.

Esas olan hastanın yüzünüzün ve göz yapısının estetik açıdan buna uygun olup olmamasıdır. Eğer hekim uygun olduğunuzu düşünüyorsa operasyonun yapılmasında bir sakınca yoktur. Yapılan askılama işleminin beğenilmemesi halinde, geri alınabilen bir uygulama olması da badem göz estetiği için artı bir değerdir.

BADEM GÖZ ESTETİĞİNİN KALICILIĞI NEDİR?

Badem Göz basit bir askılama uygulaması olduğu için yüzde yapılan diğer askılama işlemleri gibi kalıcılığı 3-4 yıldır. Tekrarlanması istendiğinde yeniden badem göz estetiği yapılmasında sakınca bulunmaz. Badem göz estetiği, beğenilmediği taktirde geri alınabilen bir işlemdir.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery
  • Etiketler :
  • Haberler -
  • estetik
  • yüz estetiği
  • Ameliyat
  • göz kapağı estetiği

Sayfa Yükleniyor...