"Türkiye sağlık turizminde en çok saç ekimi için tercih ediliyor"

Karadeniz’in Arap turistlerin son yıllarda gözde destinasyonları arasında yer aldığını belirten OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, Arap turistlerin ziyaret ettiği ülkeler arasında birinci sırada Türkiye'nin, ikincisi sırada ise Amerika Birleşik Devletleri’nin olduğunu söyledi. Kırk, Arapların en çok saç ve bıyık ekimi için Türkiye'yi tercih ettiğini belirtti.

"Türkiye sağlık turizminde en çok saç ekimi için tercih ediliyor"

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) tarafından düzenlenen toplantıya katılan Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kırk, geçen yıl Doğu Karadeniz bölgesinde 410 bin gibi rekor seviyede Arap turist geldiğini belirtti.

Kırk, “Ortadoğu turizmi deyince Karadeniz ciddi anlamda yol aldı. Yol almasının nedenlerinden bir tanesi de Trabzon‘a ve özellikle Uzungöl’e fırsat verildi. Bunu çok iyi değerlendirdiler. Ortadoğu’da yapılan fuarlara Karadeniz’den en çok gelen şehir Trabzon oldu. Samsun’da artık buna dahil oldu ama bunu artık Ordu ve Giresun’da yapmayı planlıyoruz. Çünkü son 10 yılda Karadeniz turizminde Uzungöl ile Trabzon payını aldı ve 410 bin ile geçen yıl rekor bir seviyeye geldi bu sene yaklaşık 600 bin beklenmektedir. Fakat gelen Arap turistlerin farklı destinasyonları aradıklarını biliyoruz ve biz bu destinasyonun Karadeniz’den kaybolmasını istemiyoruz onun için buraya hem Giresun’u hem Ordu’yu bir de Orta Karadeniz’in en önemli ili olan Samsun’u entegre etmeye çalışıyoruz” dedi.

“ARAPLAR EN ÇOK BIYIK VE SAÇ EKİMİ İÇİN TÜRKİYE'YE GELİYOR"

" turizmi olarak hâlihazırda 3-4 milyar dolar civarında bir pay almış durumdayız” diyen Kırk sözlerine şöyle tamamladı:

“Günlük, haftalık 150 ve 500 saç ekimi yapılıyor. Ciddi anlamda Araplar sadece saç ekiminde değil, bıyık, kaş ekimi, estetik gibi sağlık hizmetlerinde de faydalanmaktadırlar. Arapların dünyada ülkemizi tercih etmesi birinci sırada, ikinci sırada ise Amerika var. Biz Amerika’yı sağlık turizmi anlamında geçmiş durumundayız, hem fiyat olarak hem kalite olarak.”

Sayfa Yükleniyor...