Antalya'da beyin ölümü gerçekleşen Muhittin Turan'ın yüzünün nakledileceği Salih Üslün'ün ailesi merak ve heyecanla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nden gelecek haberleri bekliyor.

İlişkili Haberler


Havsa ilçesine bağlı Naipyusuf köyünde oturan Salih Üslün'ün babası Ramazan Üslün, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun sağlığına kavuşacak olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Salih Üslün'ün eşi Yıldız Üslün de eşinin 4 yıl önce tavuk kümesine dadanan fareleri korkutmak için elinde tüfekle beklediği sırada, tüfeğin yere düşerek patlaması sonucu yaralandığını anlattı. Yüzündeki yara nedeniyle eşinin psikolojinin bozulduğunu ifade eden Üslün, şöyle konuştu:

''Bir sabah biz uykudayken kümesin oradaki fareleri korkutmak için gitmiş. Yanımıza geldiğinde yüzü kanlar içindeydi. Hemen Havsa Devlet Hastanesine kaldırdık. Daha sonra İstanbul'da tedavi gördü. Allah'ıma şükürler olsun artık morali düzgün olacak. Evden pek çıkmazdı, maskeyle dolaşırdı. Ömer hocamızdan Allah bin kere razı olsun. Güzel haberleri bekliyoruz.''

"SEVİNÇ GÖZYAŞLARI DÖKÜYORUZ"
Salih Üslün'ün ağabeyi Ziya Üslün de sevinç gözyaşı döktüklerini ifade ederek, ameliyatın aşamalarını televizyondan izlediklerini söyledi.

Üslün'ün yengesi Perihan Üslün ise Salih Üslün'ün kazadan sonra sıvı alarak beslenebildiğini, kaynının sağlığına kavuşacak olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti.

Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu özel bir hastaneye kaldırılan 31 yaşındaki Muhittin Turan'ın beyin ölümü gerçekleşmiş ve ailesi iç organlarının yanı sıra yüz, kol ve bacaklarını da bağışlama kararı almıştı.


Organ bağışının kabul edilmesinin ardından naklin gerçekleştirileceği hastalara yönelik yapılan inceleme sonucu yüzün, Edirne'de yaşayan Salih Üslün'e nakledilmesine karar verilmişti.