Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Akdeniz Üniversitesi'nin 4'üncü, Türkiye'nin ise 6'ncı yüz nakli yapılan 54 yaşındaki Salih Üslün'ün ameliyattan sonraki birinci gününde sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. Yoğun bakımda kalan her hastayı "riskli" olarak değerlendirdiklerini ve Üslün için ilk 10 günün önemli olduğunu ifade eden Özkan, yoğun bakım ünitesindeki tedavinin başarılı şekilde sürdüğünü kaydetti.

İlişkili Haberler


Salih Üslün'ün kaç gün yoğun bakımda kalacağına o bölümdeki hekimlerin karar vereceğini belirten Özkan, kendileri için hastanın bir an önce sağlığına kavuşmasının önemli olduğunu vurguladı.

Geride olan dilin nakille öne getirildiğini ifade eden Özkan, "Boğazındaki operasyonun ardından hastamız daha rahat yemek yiyebilecek, konuşabilecek, içebilecek. Bir ya da bir buçuk ay sonra konuşur inşallah" dedi.

"SAKALLARI GİBİ SAÇLARI DA UZAYACAK"
Üslün'e saçlı deri nakli yapıldığını ifade eden Özkan, "Sakalları gibi saçları da uzayacak" diye konuştu.

Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 31 yaşındaki Muhittin Turan'ın yüzü, dün gerçekleştirilen 8 saatlik operasyonla 54 yaşındaki Salih Üslün'e nakledilmişti.

Ailesi tarafından bağışlanan Muhittin Turan'ın diğer organları da birçok hastanın hayata tutunmasına imkan sağlamıştı.