"13. Çevre Film Festivali" ödülleri sahiplerini buldu

Bakırköy Belediyesi'nin düzenlediği "13. Çevre Film Festivali"nin ödül töreni, Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Anadolu Ajansı 24.05.2015 - 13:33

"13. Çevre Film Festivali" ödülleri sahiplerini buldu

Bakırköy Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bakırköy Belediyesi ve Çevre Film ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) işbirliğiyle gerçekleştirilen festival kapsamında, canlandırma dalında "Akdenizli" yapıtı ile Seçkin Yalın ve Yiğit Pehlivan, belgesel dalında "Sessiz Çığlık" filmi ile Ayşe İdil Bilgin, kurmaca dalında "Salt Rant" ile Hasan Kılıç, bu yıl ilk kez 50 kişiden oluşturulan halk jürisi dalında da "Hasankeyf" ile Can Sabuncuoğlu birinci oldu.

Ödül töreninde ayrıca Meral Orhonsoy, Fatma Karanfil, Üstün Asutay, Yılmaz Atadeniz'e sinema onur ödülü, Mansur El Sabah'a da çevre onur ödülü verildi.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da film festivalin gerçekleşmesine katkısı dolayısıyla özel ödüle layık görüldü.  

Kerimoğlu, 100 yıl önce Bakırköy’de başlayan Türk sinemasına ve çevreye her zaman katkı sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

BASAD Türk Sanat Müziği Korosu'nun Yeşilçam'ın unutulmayan şarkılarından oluşan konser verdiği törende, Vural Çavuşoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı Bakırköy Belgeseli de izletildi. 

Bu arada, ödül kazanan filmler, sinema yazarı Burçak Evren, sanatçı Ediz Hun, Engin Çağlar, fotoğraf sanatçısı Hilmi Nakipoğlu, tarihçi-yazar İlhan Gülek, meclis üyesi Nurhan Çetinkaya, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kural, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız ve Festival Yönetmeni Vural Çetinkaya'dan oluşan jürinin değerlendirmelerine göre belirlendi.

Sayfa Yükleniyor...